Komenda policji w Lublinie - jakie ma zadania?
Policja jest służbą mundurową, a jej główna funkcja to ochrona bezpieczeństwa obywateli na terytorium naszego kraju. Funkcjonariusze komend miejskich czy też powiatowych skupiają się nad działalnością:
- śledczą
- prewencyjną
- w zakresie spraw wewnętrznych
- w zakresie ruchu drogowego
- zwalczającą przestępczość
- w zakresie techniki kryminalistycznej
Najbardziej znana zwykłemu obywatelowi pozostaje działalność związana z prewencją oraz z zakresu ruchu drogowego. Każdego dnia możesz spotkać na wielu z ulic Lublina patrole policyjne, które pilnują porządku, a także kontrole drogowe, zapewniające odpowiednie zachowania na drogach. Na ogół takie sprawy są powierzone komisariatom, komendom miejskim policji, a także najniżej położonym w policyjnej hierarchii posterunkom policji. Owa działalność zawęża się do powiatów, miast, mniejszych miejscowości.
Z rezultatami służby zwalczającej przestępczość nie masz zbyt często styczności. Jest mało widoczna dla zwykłego obywatela, lecz tak samo istotna. Sprawy z tego zakresu są prowadzone przez funkcjonariuszy komend wojewódzkich, miejskich a także komisariatów i posterunków policji. Uzależnione to jest od tego, jaki zasięg oraz skalę ma dana sprawa.
Lista jednostek policji w Lublinie
Poniżej zamieszczamy listę komend i komisariatów policji w Lublinie i najbliższej okolicy. Zobacz, który z nich jest blisko Ciebie.
Twoja wizytówka w Katalogu Firm
Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie
Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij i sprawdź posterunki policji w Lublinie.
Te rzeczy mogą Ci się przydać
Kiedy jest potrzebna pomoc funkcjonariuszy komisariatu policji?
W przypadku, gdy zauważysz jakąś niebezpieczną sytuację, niezwłocznie zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 997 albo udaj się do najbliższej jednostki policji. To mogą być powody, dla których zwracamy się o pomoc:
- wypadek samochodowy
- włamanie do mieszkania lub domu
- pobicie przechodnia
- przemoc
Ważne jest, by w sytuacji, gdy nasze lub czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone, zaalarmować odpowiednie służby, które sprawnie i skutecznie udzielą pomocy. Natychmiastowa reakcja może kogoś ocalić, albo pomóc w schwytaniu niebezpiecznych przestępców.
To warto wiedzieć
Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?