Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zaprojektuj misję na Marsa i wygraj 10 tysięcy dolarów

Redakcja
Amerykański milioner Dennis Tito chce przeznaczyć 10 tys. ...
Amerykański milioner Dennis Tito chce przeznaczyć 10 tys. ... mat. prasowe
Amerykański milioner Dennis Tito chce przeznaczyć 10 tys. dolarów dla młodych naukowców, którzy zaprojektują dwuosobową misję na Marsa w 2018 r.

Amerykański milioner Dennis Tito konkurs ogłosił na międzynarodowej konwencji The Mars Society. Organizacja od 1998 roku zajmuje się planowaniem eksploracji i przyszłego osadnictwa na Marsie.

Zaprojektuj misję na Marsa

Zadaniem uczestników konkursu będzie zaprojektowanie taniej, prostej i zachowującej wszystkie standardy dwuosobowej misji na Marsa. Mogą wziąć w niej udział drużyny z całego świata, ważne jednak, by w większości składały się ze studentów, ale resztę ekipy mogą dopełniać absolwenci, profesorowie czy inni pracownicy uczelni.

- Inicjatywa Dennisa Tito to wielka szansa także dla młodych, polskich inżynierów - mówi Łukasz Wilczyński, europejski koordynator Mars Society. - Udział w tym prestiżowym konkursie może otworzyć drzwi do międzynarodowej kariery. Po sukcesach łazików marsjańskich jestem pewny, że polscy studenci mogą też z powodzeniem zaprojektować misję na Marsa, która powalczy o główną nagrodę - podkreśla.

Projekty można składać do 15 marca 2014 roku, a jury konkursowe będzie oceniało cztery kategorie: budżet, jakość techniczną, prostotę i harmonogram. 10 najlepszych drużyn pojedzie do Centrum Badawczego NASA im. Josepha Amesa i tam przedstawi swoje koncepcje przez sześcioma sędziami z Mars Society, Inspiration Mars i NASA.

Do wygrania 10 tys. dolarów i wyjazd do USA

Najlepsza z najlepszych otrzyma 10 tys. dolarów i wyjazd na Międzynarodową Konwencję Mars Society w 2014 roku. Cztery następne ekipy otrzymają nagrody w wysokości 1-5 tys. dolarów.

Kilka tygodni temu aż dwie polskie ekipy znalazły się na podium konkursu University Rover Challenge, którego uczestnicy prezentowali swoje kosmiczne łaziki i rywalizowali nimi w takich konkurencjach jak m.in. rozpoznanie terenu, poszukiwanie śladów życia w próbkach gleby oraz dostarczenie pakietu medycznego rannemu astronaucie.

Czytaj też: Marsjański łazik studentów Politechniki Wrocławskiej zajął drugie miejsce na międzynarodowych zawodach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto