Marcin Puka
Wojciech Szubartowski
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin rozegrali ostatni, oficjalny mecz kontrolny przed inauguracją rundy wiosennej sezonu 2019/20. Podopieczni Mirosława Hajdo na bocznym, naturalnym boisku Areny Lublin, pokonali czwartoligową Tomasovię 2:1.

Pierwsza połowa sobotniej konfrontacji zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron kibice zobaczyli trzy gole. W 74. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Adam Nowak.

Motor nie cieszył się długo z prowadzenia. W 78. min. nowego zawodnika żółto-biało-niebieskich, Krystiana Kalinowskiego (zimą przeszedł do Motoru ze Stali Stalowa Wola) pokonał jeden z zawodników gości, strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.
Na dwie minuty przed końcem spotkania, jego końcowy wynik ustalił Piotr Darmochwał.

Starcie z Tomasovią było ostatnim meczem kontrolnym Motoru przed rundą rewanżową, ale nie jedynym w sobotę. Wcześniej lublinianie zagrali zamknięty dla publiczności sparing z Włodawianką. Na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5, gdzie Motor przez wiele lat rozgrywał mecze o punkty, podopieczni Mirosława Hajdo pokonali czwartoligowca 5:0, a hattrickiem popisał się Krzysztof Ropski, pozyskany zimą z Siarki Tarnobrzeg.

– To były pożyteczne sprawdziany, które pokazały w którym kierunku mamy iść. Mam pewne przemyślenia przed pierwszym meczem o punkty

– mówi Hajdo.

– Motor był od nas lepszy. Mecz ustawiła szybko stracona przez nas bramka, a później worek z golami się rozwiązał. Gospodarze bardzo dobrze operowali piłką, a my popełnialiśmy błędy – mówi Mirosław Kosowski, trener Włodawianki.

W ekipie Motoru w starciu z Włodawianką na murawie zameldowali się m.in. Adrian Olszewski, Marcin Michota, Rafał Grodzicki, Piotr Ceglarz, Tomasz Swędrowski oraz Rafał Król.

Za tydzień (7 marca, godz. 17) lublinianie, którzy walczą o awans do drugiej ligi, rozpoczną rundę rewanżową. Domowym przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie Chełmianka. Zespół z Chełma ma jeden cel – utrzymać się w gronie trzecioligowców.

Motor Lublin – Tomasovia 2:1 (0:0)
Bramki: Nowak 74, Darmochwał 88 – Gęborys 79
Motor: Kalinowski – Kraśniewski (77 Baryła), Zbiciak, Łukasik, Melnyczuk (80 Knap), Kumoch (77 Bednarczyk), Darmochwał, Rymek, Wójcik, Nowak, Paluch (83 Śledź)