Wygrali siódmy raz! Spójnia rozstrzelana 97:89

Koszykarze Olimp-Startu Lublin kontynuują pasmo zwycięstw. W środę rozprawili się 97:89 ze Spójnią Stargard Szczeciński i była to już siódma z rzędu wygrana lublinian.

Spotkanie było bardzo ciekawe, oba zespoły postawiły bowiem na ofensywę, zapominając jednak chwilami o obronie. Oprócz samego zwycięstwa cieszy też inny fakt. Na widowni hali MOSiR zasiadło 800 kibiców, co na środowe popołudnie jest niezłą frekwencją. Nikt ponadto nie wychodził z hali zawiedziony, bo lubelski zespół zaliczył jeden z najlepszych występów w obecnym sezonie.

Od początku spotkania było widać, że zawodnicy obu drużyn będą liczyć na swoją skuteczność. W lubelskim zespole jak zwykle niezawodny okazał się Tomasz Celej, który w całym spotkaniu rzucił 29 punktów i był jednym z autorów sukcesu.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Tomasz Prostak, który na parkiecie pojawił się na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty i dał bardzo dobrą zmianę.

Zawodnik Startu wprowadził sporo ożywienia do gry swojego zespołu, popisując się raz po raz bardzo efektownymi podaniami. Obrona gości momentami nie wiedziała, co się dzieje na parkiecie. Prostak w całym meczu zaliczył aż osiem asyst.

W drużynie Spójni robił co mógł Hubert Mazur, który na swoim koncie zapisał aż 33 pkt., siedem razy celnie rzucając za trzy punkty. To było jednak za mało na świetny Start.

Olimp-Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński 97:89 (25:22, 29:25, 13:13, 30:29). Widzów: 800
Start: Celej 29 (3x3), Kwiatkowski 16 (1x3), Kowalski 16 (2x3), Bidyński 14 (1x3), Prostak 12 (8 asyst), Myśliwiec 8, Król, Jagoda. Trener: Dominik Derwisz.
Spójnia: Mazur 33 (7x3), Stokłosa 19 (5x3).