Wychowanka Motoru, Katarzyna Kiedrzynek bez triumfu w Lidze Mistrzyń

PUKUS
Szymon Starnawski /Polska Press
Wychowanka Motoru Lublin, była zawodniczka Górnika Łęczna, a obecnie francuskiego Paris Saint-Germain, Katarzyna Kiedrzynek, po raz drugi zagrała w finale Ligi Mistrzyń. Niestety, po raz drugi jej klub musiał uznać wyższość rywalek. W walijskim Cardiff, lepsze okazały się zawodniczki innego francuskiego zespołu – Olympique Lyon, zwyciężając po rzutach karnych 7:6.

Zdecydowanymi faworytkami była ekipa z Lyonu, która ma większy budżet, w składzie wiele doświadczonych zawodniczek, w lidze francuskiej tylko raz straciła punkty i to z PSG, oraz broniąca trofeum Ligi Mistrzyń.

Pierwsza połowa czwartkowego spotkania początkowo była wyrównana, a następnie lekką przewagę osiągnęło Olympique, ale nie stworzyło sobie jakiś stuprocentowych sytuacji do pokonania Kiedrzynek. Dopiero w 32. minucie wychowanka Motoru musiała pokazać swój kunszt, broniąc strzał Amel Majri. W odpowiedzi, uderzenie Shirley Cruz padło łupem Sarah Bouhaddi.

Warto dodać, że reprezentantka Polski w dwukrotnie podczas interwencji ucierpiała i potrzebowała pomocy lekarzy, ale za każdym razem lublinianka była zdolna do gry.

Po zmianie stron przewaga Lyonu była większa, ale Kiedrzynek nie dawała się pokonać. Doszło do dogrywki, a dwukrotnie przed szansą na zdobycie gola stawały koleżanki wychowanki Motoru, jednak wynik nie uległ zmianie.

O zwycięstwie miała zadecydować seria rzutów karnych. A w niej Polka, w doskonałym stylu poradziła sobie z mocnym strzałem Eugenie Le Sommer w drugiej serii. Sommer to najlepsza strzelczyni Lyonu w lidze. Niestety, następnie spudłowała zawodniczka PSG, Grace Geyoro. W ósmej serii do piłka podeszła Kiedrzynek, jednak uderzyła piłkę obok słupka. Następnie dała się pokonać bramkarce Lyonu i to przeciwniczki mogły się cieszyć z drugiego z rzędu triumfu w Lidze Mistrzyń.

Olympique Lyon - Paris Saint-Germain 0:0, rzuty karne: 7:6
karne: 0-1 Cristiane, 1-1 Amel Majri, 1-2 Sabrina Delannoy, (1-2 Eugénie Le Sommer - obroniony), (1-2 Grace Geyoro - obroniony), 2-2 Wendie Renard, 2-3 Marie-Laure Delie, 3-3 Griedge Mbock, 3-4 Formiga, 4-4 Saki Kumagai, 4-5 Verónica Boquete, 5-5 Dzsenifer Marozsán, 5-6 Ashley Lawrence, 6-6 Camille Abily, (6-6 Katarzyna Kiedrzynek - obok bramki), 7-6 Sarah Bouhaddi