MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Weekendowe wydarzenia w Lublinie. Kiermasze, warsztaty i jarmarki

Marcin Jaszak
Przed nami pierwszy wiosenny weekend i ostatni przed świętami. Dwa dni upłyną pod znakiem kiermaszów i wydarzeń związanych z Wielkanocą i wiosną. Znajdzie się też coś dla tych którzy pragną trochę kultury i więcej aktywności. Sprawdź co robić w weekend!

Jare gody

W sobotę 23 marca Fundacja Korowód zaprasza na Jare Gody, które odbędą się na Terenach Zielonych Browaru Perła. W programie Jarych Godów zaplanowano: wykonanie i uroczyste odprowadzenie słomianej Marzanny do rzeki Bystrzycy, wspólne tworzenie pisanek, korowody tańca i śpiewy wiosenne, wróżby wiosenne i - wiosenną grę terenową dla najmłodszych i nieco starszych, podczas której poznamy obrzędowość wiosenną Słowian.

Czytaj więcej TUATJ

Akacja Uwolnij Ciucha

24 marca finał piątej edycji akcji Uwolnij Ciucha w Centrum Spotkania Kultur. To cykliczna impreza, podczas której uwalniamy szafy z nadmiaru ubrań, zaś dochód z ich sprzedaży przekazywany jest osobom potrzebującym. Tym razem dochód z akcji Uwolnij Ciucha wesprze Emilkę Bogu-szewską– nastolatkę cierpiącej na niezwykle rzadką chorobę genetyczną.

TUTAJ

Społeczny Kiermasz Wielkanocny

Galeria Olimp otwiera w sobotę 23 marca sezon na targi i kiermasze świąteczne. Przy okzaji zaku-pów możemy pomóc potrzebującym. Galeria Olimp wspólnie w Urzędem Miasta Lublin zapraszają Społeczny Kiermasz Wielkanocny. Jednym z wydarzeń będzie kiermasz wyrobów wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej, organizacji pozarządowych, środowiskowych domów samopomocy, klubów seniora. W ofercie znajdą się świąteczne rękodzieła, ozdoby wielka-nocne, oryginalne stroiki.

TUTAJ

Lubelska premiera „Jesus Christ Superstar”

Opera Lubelska zaprasza 24 marca do Sali Operowej CSK w Lublinie na premierę rock opery „Je-sus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera. Ten legendarny musical, miał premierę w 1971 r. na Broadwayu, szybko stał się światowym hitem i wszedł do kanonu największych osiągnięć świa-towego teatru muzycznego.

TUTAJ

Targi Eco-Gala

23 marca. Jak co sobotę w galerii Gala odbędzie się Targ żywności ekologicznej i produktów re-gionalnych – Eco-Gala. Podczas targów swoje wyroby i produkty wystawiają lokalni producenci żywności, twórcy rękodzieła i rolnicy. Już teraz możemy tu kupić część produktów na zdrowe święta.

TUTAJ

Żarciowozy

22, 23 i 24 marca food tracki czekają na Was na Placu Teatralnym. Będzie wyjątkowe menu, kuli-narne niespodzianki i pachnące promocje, czyli trzy dni kulinarnego festiwalu pod chmurką.

TUTAJ

Iskry Niepodległej

Już do dziś 22 marca do niedzieli 24 marca na Placu Teatralnym przed CSK możemy odbyć histo-ryczną podróż multimedialną. Niepodległa i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na spektakl mul-timedialny Iskry Niepodległej. To nowoczesny spektakl multimedialny prezentujący fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

TUTAJ

Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

Warsztaty, wspólne śpiewanie i procesja w niedzielę 24 marca w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tego dnia w XVII-wiecznym Kościele z Matczyna zostanie odprawiona Msza święta, którą poprzedzi uroczysta procesja z palmami. Muzeum zaplanowało też szereg warsztatów wielkanocnych.
TUTAJ

Garażówka na Lubartowskiej 77

Cykliczne wydarzenie już dziś – 22 marca. Ubrania, książki, pyty, zabawki, gry i wszystko co zalega w szafie i na domowych półkach – możesz sprzedać i kupić. Piątek na Lubartowskiej 77 upłynie w duchu odpowiedzialnej konsumpcji, zero waste, promowania recyklingu i życia mniej nastawionego na rzeczy, a bardziej na relacje.
TUTAJ

Finał V Wojewódzkiego konkursu na palmę i pisankę wielkanocną

W sobotę 22 marca będziemy mogli podziwiać i czerpać inspiracje od najlepszych. W Centrum Spotkania Kultur prezentowane będą palmy i pisanki wykonane przez twórców ludowych oraz wszystkich, którzy potrafią przelać swoje umiejętności i pasje na małe dzieła sztuki rękodzielniczej. Oczywiście będzie można również kupić prezentowane wyroby.

TUTAJ

Świąteczny Jarmark Lubelski

23 marca Lubartowska 77 zaprasza po palmy, koszyczki, stroiki wielkanocne i ćwikłę, chrzan, sery, wędliny, tradycyjne pieczywo i wszelkie wyroby w stylu eko. Lubartowska 77 organizuje Świąteczny Jarmark Lubelski. Najbliższy termin już w sobotę, kolejny w Wielki Czwartek.
TUTAJ

II Bazarek dla dzieci w Centrum Kultury w Lublinie

24 marca najmłodsi będą robili interesy życia, a przy okazji opróżnią półki z zabawek. Centrum Kultury w Lublinie organizuje II Bazarek dla dzieci 2024 pod hasłem Wiosenne porządki. Podczas bazarku handlują tylko dzieci i one decydują, co i za ile sprzedadzą. Robią porządki w swoich po-kojach i przynoszą swoje zabawki, książki, gry.

TUTAJ

Nocne Zwiedzanie Kazimierza

23 i 24 marca odbędzie się cykliczne wydarzenie – Nocne Zwiedzanie Kazimierza. Na wyprawę zapraszają doświadczeni przewodnicy, którzy obok opowieści o poznawanych miejscach, uraczą nas ciekawostkami z życia i historii Kaźmierza Dolnego i okolic. Trasa wycieczki przeznaczona jest dla turystów w każdym wieku, wynosi 2 kilometry, a wyprawa trwa około 2 godzin.

TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zalane Gniezno 2 - 20.05.2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto