MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacje i turnusy kolonijne organizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Mateusz Kowalski
Mateusz Kowalski
Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Caritas Archidiecezji Lubelskiej od wielu lat organizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnych sytuacjach życiowych. W tym roku razem z Caritas'em wakacje spędzi ok. 500 dzieci.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz kolejny zorganizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnych sytuacjach życiowych. Jak przekazuje organizacja - dla wielu dzieci to niejednokrotnie jedyna okazja do tego, by oderwać się na chwilę od trosk dnia codziennego, zmienić środowisko, odpocząć w bezpiecznym, przyjaznym otoczeniu.

Zazwyczaj turnusy organizowane przez organizację miały w ośrodkach prowadzonych przez Caritas, jednak w tym roku - pełnią one funkcję domów dla uchodźców z Ukrainy. Z tego powodu tegoroczne kolonie będą odbywały się w większości poza diecezją.

Harmonogram kolonii organizowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej:

  • Kalwaria Pacławska (27.06 – 06.07.2022 r.)
  • Solina I (27.06. – 06.07.2022 r.)
  • Solina II (07 – 16.07.2022 r.)
  • Zalesie (02 – 11.07.2022 r.)
  • Poronin I (12 – 21.08.2022 r.) (turnus wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas)
  • Poronin II (22 – 31.08.2022 r.)
  • Firlej I (01 – 10.08.2022 r.) (turnus namiotowy)
  • Firlej II (12 – 21.08.2022 r.) (turnus namiotowy)

- Oferta wypoczynku skierowana jest do dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, dzieci z Ukrainy (dla tych osób wyjazdy mają charakter nieodpłatny), ale także wolontariuszy, czy też dzieci włączających się aktywnie w życie parafii – członków scholii, liturgicznej służby ołtarza oraz innych grup religijnych (przewidujemy częściową refundację kosztów wyjazdu) w wieku 10 – 16 lat - tłumaczy Joanna Bańczerowska, rzecznik prasowy Caritas

Aby wziąć udział w koloniach Caritas należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej - tutaj. Należy to zrobić jak najszybciej, bowiem liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo, jak informuje organizacja - nadal rekrutujemy opiekunów na nasze wyjazdy. Każdy, kto ukończył 18 lat, posiada co najmniej wykształcenie średnie, zdobędzie zaświadczenie o niekaralności oraz ukończył kurs na wychowawcę lub kierownika wypoczynku może do nas dołączyć.

- Ogromną siłą i wartością wakacji z Caritas jest odpowiednio dobrana kadra. Składa się ona z wolontariuszy – osób, które decydują się poświęcić swój czas, umiejętności, podzielić się swoimi talentami, ofiarować nieco serca naszym podopiecznym. To dla nas naprawdę cenne – puentuje ks. Tomaszewski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto