MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Lublinie będzie widniej. 130 latarni rozświetli dzielnicowe uliczki. Gdzie się pojawią?

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Miasto Lublin/mat. prasowe
Latarnie pojawiły się już na ul. Bazylianówka i Magnoliowej, do inwestycji przygotowuje się m.in. Krwawicza i Wądolna. Łącznie przy ok. 20 uliczkach uzupełnione lub wykonane będzie oświetlenie. Koszt – 1,9 mln zł.

Dodatkowych 130 latarni oświetli ulice Lublina. Część z nich już pojawiła się przy drogach. - Oświetlenie to ważny element infrastruktury drogowej, który wpływa przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców, dlatego jest to nieodłączny komponent prac przy budowie czy przebudowie ulic. Jednak oświetlenie realizujemy również jako samodzielne zadania, na przykład we współpracy z radami dzielnic, które wskazują najbardziej istotne lokalizacje – mówi Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.

Część inwestycji „załatwili” sobie sami mieszkańcy pisząc projekty do budżetu obywatelskiego. Tak było np. na Tatarach.

Zakończyły się już prace na Ponikwodzie. Wybudowano brakujące oświetlenie na ul. Bazylianówka (między ul. Mariańską a ul. Węglarza) oraz ul. Magnoliowej (między al. Spółdzielczości Pracy a ul. Bazylianówka).

Na Tatarach stanie – do końca wakacji - 18 słupów z lampami LED.

- Ustawiane są w różnych lokalizacjach, większość z nich przy ciągach pieszych, pomiędzy dojściami do bloków mieszkalnych – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. I dodaje, że rozstrzygnięto już wszystkie postępowania przetargowe na budowę miejskich latarni. - Aktualnie dla większości zadań trwają prace projektowe, a dla części ulic formalności uzyskania pozwolenia na budowę, co umożliwi rozpoczęcie etapu wykonawczego – mówi Góźdź.

Powstaje projekt oświetlenia dla m.in. ul. Wądolnej (6 latarni ulicznych oraz 4 parkowe na terenie placu zabaw), ponadto ulic: Jarmarcznej, Zadębie i Hajdowskiej (ok. 23 latarni).

Latarnie pojawią się na ul. Dożynkowej (od skrzyżowania z ul. Orzechową do granicy miasta). Opracowywana jest dokumentacja „do rozświetlenia” ul. Nałkowskich (odcinek od rejonu pętli komunikacji miejskiej przy ul. Romera do ul. Woronieckiego), gdzie ma stanąć ok. 20 latarni.

- Nowe latarnie drogowcy zamontują również w rejonie przejść dla pieszych przy ul. Głębokiej (na wysokości UMCS) oraz ul. Sławinkowskiej. Z kolei w pobliżu ul. Wyżynnej, pomiędzy ul. Nadbystrzycką a ul. Przedwiośnie oraz na ul. Altanowej nowe oświetlenie zyskają ciągi piesze wraz ze schodami terenowymi – zapowiada Góźdź.

Na rozbudowę oświetlenia trafi w tym roku ponad 1,9 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Lublinie będzie widniej. 130 latarni rozświetli dzielnicowe uliczki. Gdzie się pojawią? - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto