MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

UMCS otworzył Inkubator Medialno- Artystyczny (zdjęcia)

redakcja
redakcja
Jacek Świerczyński
Sala widowiskowa, studia radiowe i telewizyjne, pracownie wyposażone nowoczesny sprzęt multimedialny znajdują się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym otwartym w czwartek na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

Najpierw wchodzimy do

nowej

sali widowiskowej (stara, kinowa, została zachowana). – Z widownią na od 135 do 170 miejsc – wylicza Barbara Wybacz, dyrektor ACK "Chatka Żaka". – W przeróżnych konfiguracjach. W ciągu 7 godzin można zamienić miejscami scenę z widownią. Można urządzić na środku arenę czy wybieg na pokazy mody.

Sala może być też kinem – 3D w jakości HD. Przy czym filmu nie trzeba przynosić na taśmie – dystrybutor może go wysłać przez Internet na serwer stojący w pomieszczeniu z projektorem. Sala ma też pełne wyposażenie koncertowe.

Relację z wydarzeń, które będą się tam odbywały, można na żywo przekazać do jednego ze studiów radiowych czy telewizyjnych, które są obok. A potem np. na antenę Akademickiego

Radia

Centrum, które wkrótce się tam przeniesie.

Same

studia

są naszpikowane nowinkami technologicznymi. – Można tu robić cuda – stwierdzili jednogłośnie lubelscy dziennikarze radiowi, z którymi wczoraj oglądaliśmy inkubator. Dość wspomnieć, że

wszystkie

są ze sobą wirtualnie połączone (wspólny system czasowy kontroluje GPS). Z dowolnej reżyserki można realizować program w każdym studiu.

W telewizyjnym są trzy kamery, w tym jedna z prompterem, z którego prowadzący program może czytać tekst. Można też nakładać dowolne tło. Z radiowych – jedno będzie służyło do nadawania programu na antenę, drugie – np. do nagrywania debat czy słuchowisk.

To tu studenci, głównie dziennikarstwa, będą uczyli się zawodu. Czeka na nich także sala z 16 stanowiskami do nauki montażu radiowego, telewizyjnego, grafiki i obróbki zdjęć. – W pracy nic ich nie zaskoczyć – mówi Tomasz Wójcik, jeden z twórców inkubatora. – Tu spotkają się ze wszystkim najnowocześniejszym, co jest aktualnie używane w mediach.

Z kolei na studentów filologii w Chatce czeka

nowa

sala z 16 kabinami do tłumaczeń symultanicznych. – Takiego sprzętu nie znajdziemy nigdzie we wschodniej Polsce – podkreśla Wybacz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto