Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulice w Lublinie nieprzyjazne dla niepełnosprawnych

redakcja
redakcja
Jacek Świerczyński
Koleiny, które trudno pokonać na wózku, niedostępne włączniki zielonego światła na przejściach dla pieszych i prowizorka zamiast chodnika – to bariery, które trzeba zlikwidować.

O zmiany zaapelował Adam Orzeł z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, wspierającej osoby niepełnosprawne. Napisał w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Wyliczył problemy osób, które przemieszczają się w okolicach al. Kraśnickiej.

To przy tej drodze mieści się Dom Pomocy Społecznej „Betania” i siedziba fundacji. – Najpilniejszym problemem są koleiny na drodze na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, obok DPS – mówi Adam Orzeł, pełnomocnik FAR w regionie lubelskim. – Tędy nie można przejechać na wózku. Trudności mają też osoby starsze.

W piśmie zwrócił też uwagę, że chodnik wzdłuż al. Kraśnickiej (po stronie szpitala wojewódzkiego) przy jednej z posesji po prostu się urywa. Zaapelował też o utwardzenie dojazdu do sygnalizatorów z przyciskiem, umożliwiającym włączenie zielonego światła dla pieszych na skrzyżowaniach al. Kraśnickiej z ul. Parysa, Orkana i Roztocze.

Kiedy popada, trudno się do nich dostać po rozmokniętej ziemi. Jako „przykład bezmyślności” podał kosze na śmieci ustawione przy al. Jana Pawła II w taki sposób, że blokują dostęp do kolejnych przycisków uruchamiających zielone światło.

– Nie oczekuję odpowiedzi od ZDiM, tylko tego, aby rzeczywiście to poprawili. Minęły już dwa tygodnie, od kiedy przesłałem ten list – mówi Orzeł.

– Oczywiście wszystkie wnioski, które fundacja zawarła w swoim piśmie, ZDiM uznaje za zasadne – zapewnia Anna Machocka z biura prasowego Urzędu Miasta.

– Zarządowi również zależy na tym, żeby likwidować wszystkie bariery architektoniczne na drogach. W związku z tym zleciliśmy wizję lokalną w terenie, aby przyjrzeć się wszystkim zgłoszonym kwestiom. W ramach bieżących prac część usterek zostanie usunięta, np. kosze będą przeniesione. Pozostałe kwestie, które wymagają już nakładów finansowych, będziemy również starali się zrealizować.

Izabela Izdebska

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto