Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczelnie prywatne w Lublinie: oferta, kierunki i zasady rekrutacji

Ewelina Krawczyk
Uczenie prywatne w Lublinie rekrutują
Uczenie prywatne w Lublinie rekrutują materiały prasowe
Co proponują uczelnie prywatne w Lublinie? Czy warto podjąć tam studia, jakie mają atuty i jakie kierunki oferują niepubliczne uczelnie? Dowiedz się szczegółów dotyczących rekrutacji na rok 2014/2015.

Duża część studentów decyduje się na kształcenie w uczelniach niepublicznych, często słono za to płacąc. Czasem to jednak jedyna możliwość, by kontynuować studia podyplomowe na wymarzonym kierunku. Dla studentów początkowych lat jest to też alternatywa, gdy nie udało się im dostać na uczelnię publiczną lub oferta jest rozszerzona. Po studiach już tylko pracodawca zadecyduje o tym, czy miejsce odbytych nauk ma jakieś znaczenie.

Uczelnie prywatne w Lublinie: Co proponują?

Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji

WSEI gromadzi studentów zainteresowanych edukacją, kondycją społeczno-ekonomiczną regionu czy innowacyjnymi rozwiązaniami. Na czterech wydziałach (Administracji, Ekonomii, Pedagogiki i Psychologii oraz Transportu i Informatyki) znajduje się 14 kierunków. Wśród nich te najbardziej powiązane z profilem uczelni: ekonomia, informatyka, administracja czy zarządzanie, ale znajdziecie tutaj również: mechanikę i budowę maszyn, pielęgniarstwo czy pracę socjalną. Dodatkowo od ostatniego roku akademickiego żacy przeżyli zmiany - WSEI rozbudowało bibliotekę i stworzyło Innowacyjne Centrum Diagnostyki, Badań i Analiz.

Rekrutacja potrwa do 31 sierpnia (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Do tego czasu możecie zapisać się na jeden z kierunków na studiach licencjackich, psychologię w trybie jednolitym magisterskim lub studia podyplomowe, które liczą 46 kierunków.

Strona internetowa: wsei.lublin.pl; w sprawach rekrutacyjnych tel. 81 532 07 96, ul. Królewska 3 pok. 6.

Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji

Uczelnia istnieje od 22 lat. Tzw. "Wyspa" ma już blisko 7 tys. absolwentów studiów wyższych i 7,5 tys. absolwentów studiów podyplomowych. Szkoła proponuje 50 kierunków studiów podyplomowych, 6 - studiów licencjackich, studia inżynierskie, magisterskie i szkolenia, a nawet Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pośród studiów licencjackich odnajdziecie: administrację, dziennikarstwo i komunikację społeczną, finanse i rachunkowość, socjologię, stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie, z socjologii możecie również zdobyć tytuł magistra. Inżynierem można tutaj zostać w ramach kierunków: architektura i urbanistyka, gospodarka przestrzenna, informatyka lub transport.
Rekrutacja odbywa się według kolejności zgłoszeń. Dokumenty należy składać w Biurze Rekrutacji lub poprzez system rekrutacji internetowej.

Strona internetowa: wspa.pl; tel. 81 452 94 73/74, e-mail: [email protected], Biuro Rekrutacji znajduje się przy ul. Bursaki 12.

Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Nauk Społecznych

Uczelnia funkcjonuje od 2001 roku. W swojej ofercie ma kierunki prowadzone w ramach ośmiu katedr: Socjologiczno-Psychologicznej, Kosmetologii, Dietetyki, Pedagogiki, Pracy Socjalnej, Ratownictwa Medycznego, Technik Dentystycznych i Tańca. W nadchodzącym roku akademickim zostaną uruchomione nowe ścieżki edukacyjne: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, praca socjalna z ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi oraz praca socjalna z rodziną. Interesującą jest Katedra Tańca, w ramach której prowadzone są zajęcia na kierunkach: towarzyski, współczesny, latynoski i choreoterapia. Ponadto WSNS prowadzi studia podyplomowe i Studium Pedagogiczne Kwalifikacyjne, dające uprawnienia pedagogiczne. W ofercie są również szkolenia, m.in.: specjalistyczne kursy makijażu, technik dentystycznych czy ratownictwa medycznego.

Strona internetowa: wsns.lublin.pl; tel. 81 531 85 56, e-mail: [email protected], zapisy odbywają się w Lublinie przy ul. Zamojskiej 47.

Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza

Uczelnia kształci w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na studiach magisterskich, licencjackich i podyplomowych. Zajęcia odbywają się w jednym z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w Polsce. WSPS dysponuje gabinetami fizykoterapii, kinezyterapii, kosmetyki, biomechaniki, masażu, laboratorium chemicznym, pracowniami turystyki, hotelarstwa, gastronomii oraz geografii i informatyki. Wśród kierunków studiów znajdują się m.in.: fizjoterapia, filologia iberyjska i angielska, pedagogika specjalna oraz nowości: wychowanie fizyczne czy kosmetologia. Tytuł magistra uzyskają absolwenci piątego roku fizjoterapii oraz turystyki i rekreacji. Dodatkowo trzy kierunki można studiować w języku angielskim (fizjoterapię, kosmetologię oraz turystykę i rekreację). WSPS oferuje również kursy, m.in. w zakresie języka migowego czy pilotowania wycieczek.

Podczas rekrutacji obowiązuje kolejność zgłoszeń, zapisy przyjmuje Biuro Rekrutacji znajdujące się przy ul. Choiny 2, w sali 26 na parterze.

Strona internetowa: wssp.edu.pl; tel. 81 740 25 47, e-mail: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto