Tygodniowy przegląd prasy 7.08.2022: Lublin, 31.07-6.08.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Lublina

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.07 do 6.08.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.07 do 6.08.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lublina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.07 a 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów”?

Przegląd tygodnia: Lublin, 7.08.2022. 31.07 - 6.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów

Astrologowie uważają, że przyczyną konfliktów między niektórymi osobami, może być ich data urodzenia. Osoby o pewnych znakach zodiaku nie potrafią złapać ze sobą pozytywnego kontaktu i się zaprzyjaźnić. W najlepszym wypadku wolą schodzić sobie z drogi, w najgorszym - dochodzi między nimi do ostrych awantur. Sprawdź w artykule, jakie znaki zodiaku się nie lubią!

📢 Trwa Meeting of Styles. Lublin zamienił się w stolicę graffiti [ZDJĘCIA]

Lublin znowu zamienił się w stolicę street artu za sprawą festiwalu „Meeting of styles”. Do miasta zjechali się grafficiarze z całej Polski i świata, by przybliżyć mieszkańcom sztukę, często mylnie kojarzoną z wandalizmem. Zobacz zdjęcia i przekonaj się, że graffiti to prawdziwa sztuka, która wprowadza na nudne szare ściany życie i nadaje im dużo koloru! Pracę grafficiarzy na żywo możecie zobaczyć jeszcze w niedzielę (7 sierpnia) przy hali Globus, od strony ulicy Zana, a zachętą do tego niech będzie nasza sobotnia fotorelacja! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tancerka z Lubelszczyzny wystąpi w programie „Taniec z gwiazdami”. Z kim zatańczy Julia Suryś i kiedy zobaczymy ją na ekranie?

W jesiennej edycji Tańca z gwiazdami zadebiutuje tancerka z Lubelszczyzny. Julia Suryś zatańczy z aktorem Michałem Mikołajczakiem.

Tygodniowa prasówka 7.08.2022: 31.07-6.08.2022 Lublin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lublinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dworzec metropolitalny w Lublinie dostał już prawie wszystkie korony. To największa inwestycja w mieście. Zobacz zdjęcia z „lotu ptaka”

W ponad 60 procentach zrealizowane są prace przy budowie nowego dworca metropolitalnego dla komunikacji autobusowej. Roboty przy obiekcie powstającym przy ul. Dworcowej mają potrwać do końca lutego 2023 r.

📢 Kolejny dzień Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pani Dorota i pan Mariusz odnowili przyrzeczenia małżeńskie [ZDJĘCIA]

Piątkowa wędrówka pątników należała do stosunkowo krótkich, ponieważ uczestnicy lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę mieli do przejścia „tylko” 16,5 kilometra. Na tym etapie wędrówki, jak co roku, wzięli udział we mszy świętej odprawianej w Sanktuarium u Świętej Otylii w Urzędowie. W trakcie Eucharystii miało miejsce symboliczne wydarzenie.

📢 W Lublinie ruszył Festiwal In Garden 2022. Browar Perła zamienił się w jeden wielki ogród! Zobacz zdjęcia

To już trzecia edycja festiwalu In Garden w Lublinie. Tereny zabytkowego browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 zamieniły się w kolorowe instalacje pełne kwiatów i miejsce do dyskusji dla profesjonalnych projektantów ogrodów i ludzi, którzy pasjonują się ogrodnictwem. Ten festiwal trwający do niedzieli to uczta dla oka i prawdziwa gratka dla zapalonych ogrodników!

📢 Trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia z nocnego pokazu balonów w Parku Zdrojowym

W Nałęczowie od czwartku do niedzieli trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje, wśród których są m.in. nocne pokazy balonów w Parku Zdrojowym. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin: "Zemsta" w skansenie w wykonaniu krakowskiego Teatru Komedia [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Za nami występ krakowskiego Teatru Komedia - osoby, które 5 sierpnia o godzinie 16:00 pojawiły się w Muzeum Wsi Lubelskiej mogły obejrzeć wystawę spektaklu "Zemsta" w reżyserii Macieja Luśni. Kultowe dzieło Aleksandra Fredry, we własnej interpretacji krakowskiej formacji można było podziwiać w ramach biletu wstępu do muzeum. W obsadzie spektaklu znaleźli się m.in. Natalia Pietrasz, Maciej Luśnia, Aneta Gierat i Mateusz Dewera.

Aby zobaczyć galerię z występu, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 W tych weekendowych (5-7 sierpnia) wydarzeniach na Lubelszczyźnie możesz wziąć udział za darmo! Zobacz, co wydarzy się w regionie

Zawody w lotach balonem, największy jarmark na Lubelszczyźnie, Festiwal Języka Polskiego, dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz cała masa festynów i festiwali - taki będzie pierwszy sierpniowy weekend w województwie lubelskim. Sprawdź, na jakie darmowe wydarzenia szczególnie warto się wybrać 5-7 sierpnia w naszym regionie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Polak potrafi? Czekamy na węgiel z dalekiego Kazachstanu

To niezwykła sytuacja. Węgla na lubelskich składach opału na razie brakuje lub jest bardzo drogi. Przedsiębiorcy jednak nie załamują rąk i organizują transporty „towaru” aż z Kazachstanu. Docierają one do Polski ciężarówkami na rejestracjach kazachskich, tadżyckich czy uzbeckich.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Za pątnikami drugi dzień wędrówki. Zobacz zdjęcia

Za pątnikami już drugi dzień wędrówki na Jasną Górę. Tego dnia pokonali 29 kilometrów. Pomiędzy wyznaczoną trasą z Bełżyc do Urzędowa, konkretnie w Chodlu, pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej. W piątek rano wyruszyli z Urzędowa w dalszą podróż by 14 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To najstarsze w Polsce mauzoleum w kształcie piramidy będzie dostępne dla turystów. Zabytkowa wieża ariańska w Krynicy zostanie odnowiona

Zabytkowa wieża ariańska w Krynicy jeszcze w tym roku odzyska swój dawny wygląd i stanowić będzie atrakcję turystyczną. Gmina Krasnystaw podpisała już umowę z firmą, która zajmie się rewitalizacją obiektu.

📢 Wakacje w latach siedemdziesiątych na starych zdjęciach. Jak wypoczywano za Gierka? Czar lata, wczasów i kempingów sprzed pół wieku

Epoka Edwarda Gierka do dziś kojarzyć się może naszym rodzicom z czasem trochę niespodziewanej prosperity, a przynajmniej wyczuwalnego polepszenia się standardu życia. Postęp widać było nie tylko w pracy, ale i na wakacjach. Jak wypoczywano w latach siedemdziesiątych? Co się zmieniło w ofercie wakacyjnej od pierwszych lat po wojnie i jakie nowości turystyczne pojawiły się w czasach Gierka? Stare zdjęcia ukazują wakacje sprzed pół wieku: tak wypoczywali nasi rodzice i dziadkowie w latach siedemdziesiątych.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Pątnicy dotarli do Bełżyc i wyruszyli w dalszą drogę. Zobacz zdjęcia

Upłynął już pierwszy dzień tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy, po przejściu ponad 26 km dotarli do Bełżyc, gdzie spędzili noc, skąd w czwartkowy (4 sierpnia) ranek wyruszyli w dalszą trasę. Pielgrzymi podzielili się na dwie kolumny - jedna kieruje się w stronę Urzędowa, zaś druga - do Opola Lubelskiego. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Odwiedź nowy salon optyczny Fielmann w Lublinie i znajdź okulary, które pozwolą Ci dostrzec Twoją supermoc!

W CH Lublin Plaza otworzył się nowy butik optyczny Fielmann. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników popularnych trendów na ten sezon oraz zwolenników ponadczasowych stylizacji. Od 28 lipca mieszkańcy Lublina mają na wyciągnięcie ręki szeroki wybór okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, akcesoriów optycznych oraz soczewek kontaktowych najwyższej jakości. Odwiedź salon Fielmann i dostrzeż swoją moc!

📢 Kąpielisko w Krasnobrodzie zostało zamknięte. Powód? Zakwitły sinice

Dla tej ważnej miejscowości turystycznej to olbrzymi kłopot. Krasnobrodzkie kąpielisko jest przecież jedną z największych atrakcji nie tylko Zamojszczyzny, ale także całego regionu. Turyści na pewno będą zawiedzeni.

📢 Weekend pełen atrakcji w Roztoczańskim Parku Narodowym [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się okazja do aktywnego wypoczynku na łonie natury i ucieczki od miejskiego zgiełku. Roztoczański Park Narodowy zaprasza na swoje dni otwarte i „Lubelskie spotkania z przyrodą”.

📢 Być może ma najpopularniejszy numer w Ukrainie. Od pół roku pomaga uchodźcom na dworcu PKS

Jest tegoroczną maturzystką, a najdłuższe wakacje w życiu spędza na dworcu PKS. Patrycja Gach zna godzinę odjazdu każdego busa i autokaru, ale to skutek uboczny. Główny cel jest jeden: pomoc Ukraińcom.

📢 Pątnicy wyruszyli w drogę. Rozpoczęła się 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

  1. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Drogowskazy wiary” ze śpiewem na ustach wyruszyła w środę (3 sierpnia) sprzed archikatedry w Lublinie. Przed pątnikami ponad 320 km wędrówki. Pielgrzymi, poza osobistymi intencjami, będą się modlić o pokój na świecie. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Zobacz zdjęcia!

📢 To największy taki jarmark w regionie. Po raz dwudziesty twórcy ludowi, rzemieślnicy i artyści przyjadą na Jarmark Pawłowski

Rzemieślnicy, a także ludowi twórcy I artyści przyjadą do Pawłowa, w powiecie chełmskim, aby wziąć udział w Jarmarku Pawłowskim "Ginące zawody". Impreza odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia na rynku w Pawłowie po raz dwudziesty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Irański reżim zaczyna się chwiać

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie