Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Lublin, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Lublina

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Lublina nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Lublina nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lublina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sentymentalny spacer po województwie lubelskim. Sprawdź czy rozpoznasz te miejsca na archiwalnych fotografiach”?

Przegląd tygodnia: Lublin, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sentymentalny spacer po województwie lubelskim. Sprawdź czy rozpoznasz te miejsca na archiwalnych fotografiach

W powyższej galerii zebraliśmy kilka archiwalnych zdjęć z całej Lubelszczyzny. Sprawdź, które z przedstawionych na fotografiach miejsc jesteś w stanie rozpoznać? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W tym roku zima zaskoczyła drogowców i nie przyszła wcale! Zobacz najlepsze MEMY o tegorocznej zimie

Kalendarzowa zima zagościła już na dobre, jednak jej oznak wciąż brak. Dzieci wyczekują śniegu za oknem a dorośli wymyślają MEMY. Zima bez śniegu? Zawiedzeni internauci odpowiadają śmiechem. Zobacz najlepszą zimową galerię MEMÓW! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zdegradowane miasta Lubelszczyzny. Te miejscowości w naszym regionie były kiedyś miastami. Sprawdź listę [CZĘŚĆ PIERWSZA]

Na mapie województwa lubelskiego nie brakuje... zdegradowanych miast. Które miejscowości na Lubelszczyźnie utraciły prawa miejskie, i oficjalnie stały się wsiami? Przekonaj się, zaglądając do naszej galerii. Ruszamy w podróż po regionie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Lublin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lublinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gratka dla miłośników muzyki. W galerii VIVO Lublin trwa kiermasz płyt winylowych. Zobacz zdjęcia

Winyle, płyty CD i kasety magnetofonowe czekają na fanów muzyki w stylu vintage. A tych nie brakuje! W galerii handlowej VIVO Lublin trwa dwudniowy kiermasz płyt winylowych. Zobacz zdjęcia!

📢 Lubelskie. Oni robią karierę! Sprawdź co słychać u celebrytów z naszego regionu

Sprawdziliśmy co w nowym roku słychać u celebrytów z województwa lubelskiego. Aktorzy, piosenkarze i gwiazdy show biznesu nie próżnują. O kim mowa? Dowiedz się! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Przemysław Gąsiorowicz, Witold Kopeć – In memoriam

Dwa niespodziewane odejścia aktorów, tak blisko siebie, poruszyły wielu lublinian. Rzadko się zdarza tak ogromna reakcja, setki komentarzy, nie tylko wyrażających żal, ale i pisanych w podziękowaniu. Wypowiedzieli się widzowie, w teatrze zazwyczaj przecież milczący, odpowiadający artystom jedynie oklaskami. Koleżanki i koledzy z zespołu Teatru im. Juliusza Osterwy ogłosili internetową zbiórkę dla rodziny Przemysława Gąsiorowicza, i błyskawicznie, w ciągu dwóch dni, zebrano zakładaną kwotę.

📢 Polecani reumatolodzy z województwa lubelskiego. Sprawdź ranking specjalistów

Oto ranking najlepszych reumatologów z województwa lubelskiego, który powstał na podstawie opinii pacjentów wystawionych na stronie www.znanylekarz.pl. Kogo najczęściej polecają osoby borykające się z bólami stawów i kości? Zobacz. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus: Ponad 16 000 nowych zakażeń w kraju. Ile w woj. lubelskim?

Resort zdrowia podał najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem. W kraju wykryto 16 047 nowych przypadków. Według rządowych danych w województwie lubelskim przybyło 605 zakażonych.

📢 Zwycięstwo siatkarzy i wielka radość na trybunach. Zobacz fanów LUK Lublin

Mecz ze Ślepskiem Suwałki był pierwszym spotkaniem siatkarzy LUK Lublin na własnym parkiecie w nowym roku. Zespół trenera Dariusza Daszkiewicza wykorzystał atut własnej hali i wygrał 3:1. Nic więc dziwnego, że humory lubelskim kibicom dopisywały i zabawa była znakomita. Zobaczcie naszą fotorelację z trybun hali Globus.

📢 Nowe pojazdy dla lubelskich strażaków. W 2021 roku Komenda Miejska PSP w Lublinie wzbogaciła się o pięć nowych samochodów

Dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, pojazd rozpoznania ratowniczego, samochód kwatermistrzowski i drabina mechaniczna - to nowe nabytki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, które jednostka otrzymała w 2021 roku.

📢 Lubelskie. Są młodzi, a już mają konflikt z prawem. Zobacz osoby poszukiwane przez lubelską policję za kradzieże z włamaniem

Zobacz wizerunki najmłodszych osób poszukiwanych przez lubelską policję za kradzieże z włamaniem. Sprawdź, czy ich rozpoznajesz, a jeśli tak, to niezwłocznie skontaktuj się z policją lub wypełnij formularz dostępny na stronie poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Domy na Lubelszczyźnie idą pod młotek. Zobacz aktualne oferty z licytacji komorniczych w regionie

Przedstawiamy aktualne oferty domów, które można wylicytować podczas licytacji komorniczych w województwie lubelskim w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Sprawdź, w posiadanie jakich nieruchomości możesz wejść, kupując je w okazyjnych cenach. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ranking Perspektywy 2022. Poznaliśmy najlepsze licea w województwie lubelskim. Sprawdź TOP 15

Poznaliśmy już najlepsze licea i technika według rankingu Perspektywy 2022. Które szkoły średnie z województwa lubelskiego znalazły się na czele zestawienia? Prezentujemy TOP 15 liceów z Lubelszczyzny. Sprawdź ranking, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ikea podnosi ceny. Oto 10 popularnych produktów, za które trzeba zapłacić więcej niż jeszcze miesiąc temu [ZDJĘCIA]

Od stycznia 2022 w sklepach Ikea za szereg popularnych produktów płacimy więcej. To efekt rosnących kosztów po stronie meblowego giganta. Prezentujemy 10 mebli oraz elementów wyposażenia, za które trzeba zapłacić więcej niż jeszcze miesiąc temu.

📢 Pracownicy PZL-Świdnik zastrajkują? Zarząd spółki poprzestaje na swojej ofercie

  • Podwyżki ostatni raz otrzymaliśmy w 2021 roku i wyniosły 170 zł brutto. To bardzo mało, chociażby ze względu na rosnącą inflację - opowiadają pracownicy PZL-Świdnik. - Nieoficjalnie mówi się, że Włosi pracujący w spółce, mogą liczyć od 2022 roku na 300 euro więcej. My, nawet z okazji 70-lecia zakładu, nie otrzymaliśmy nic - dodają rozgoryczeni.

📢 Lubelskie. Używane ciągniki rolnicze. Te traktory kupisz do 20 tys. zł. Zobacz najnowsze ogłoszenia na OLX

Sprawne maszyny to podstawa w każdym gospodarstwie rolnym. Choć nie wszystkich stać na zakup nowych maszyn, to na rynku wtórnym można znaleźć cenowe perełki. W tym artykule znajdziesz najnowsze oferty opublikowane w serwisie OLX dotyczące sprzedaży używanych traktorów z Lubelszczyzny. Jeśli szukasz używanego i sprawnego ciągnika rolniczego, to w galerii zdjęć znajdziesz szczegóły ogłoszeń do 20 tys. zł. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowe stawki mandatów. Jakie kary finansowe czekają na pieszych? Oto kompletna lista wykroczeń

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator za wykroczenia popełnianie przez wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Nie wszyscy wiedzą, za jakie wykroczenia mandat karny przewiduje obowiązujące rozporządzenie. W tym artykule znajdziesz szczegółową listę wykroczeń dotyczących ruchu pieszych oraz osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.

📢 Te gminy na Lubelszczyźnie mają najmniejszą liczbę zaszczepionych mieszkańców. Sprawdź listę [12.01]

W tych gminach na Lubelszczyźnie liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi jest na najniższym poziomie. Sprawdź stan na 12 stycznia 2022 r. Aktualne dane pochodzące ze strony gov.pl/web/szczepienia-gmin. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowe zakażenia koronawirusem. Ile przypadków odnotowano na Lubelszczyźnie? Środowy raport

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W kraju odnotowano ich 16 173, z czego 774 dotyczy woj. lubelskiego.

📢 Lublin. Deltacron i flurona, czyli niepokojące duety wirusów. - Na razie nie ma powodów do paniki – uspokaja wirusolożka

Flurona to współzakażenie grypą i wirusem SARS-CoV-2, a Deltacron to zgłoszone przez cypryjskich laborantów jednoczesne zakażenie dwoma wariantami koronawirusa: Deltą i Omikronem. – Jesteśmy w sezonie największej zapadalności na grypę w Polsce i pomiędzy czwartą a piątą falą pandemii. Trudno jednak powiedzieć, czy takich zakażeń będzie więcej – mówi prof. Małgorzata Polz-Dacewicz, kierowniczka Zakładu Wirusologii z Laboratorium SARS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie