Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa rekrutacja do Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

willadecjusza
willadecjusza
willadecjusza
Willa Decjusza zaprasza do udziału w 11. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, skierowanej do studentów, doktorantów oraz młodych profesjonalistów z krajów Grupy Wyszehradzkiej i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Termin rejestracji zgłoszeń upływa 31 marca 2012 roku.
Materiał Dziennikarza Obywatelskiego

Letnia Szkoła Wyszehradzka jest międzynarodowym, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym Stowarzyszenia Willa Decjusza, adresowanym do młodych osób z Czech, Polski, Słowacji, Węgier i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy (50 osób) zostają wyłonieni w procesie rekrutacji na podstawie nadesłanych dokumentów aplikacyjnych.

W czasie dwóch tygodni trwania projektu (1-14 lipca) zaplanowane są liczne wykłady, debaty, warsztaty oraz seminaria związane z istotnymi, dla Grupy Wyszehradzkiej i poszczególnych państw, tematami. Zajęcia pozwalają na rozpoznanie aktualnych potrzeb i problemów społecznych, politycznych, ekonomicznych oraz kulturowych regionu, rozpatrywanych w perspektywie europejskiej i globalnej. Projekty studenckie realizowane w mniejszych grupach są okazją do nawiązania praktycznej współpracy w międzynarodowym gronie. W czasie weekendu uczestnicy i uczestniczki odkrywają Kraków i Małopolskę, poszukując elementów wspólnej tożsamości. Inauguracja i część zajęć Szkoły jest otwarta dla szerszej publiczności.

Interdyscyplinarny program edukacyjny realizowany jest przez międzynarodową grupę naukowców, znakomitych intelektualistów, ekspertów i praktyków różnych dziedzin. Wśród ekspertów dotychczasowych edycji znaleźli się m.in. prof. Danuta Hübner, prof. Dariusz Rosati, prof. Leszek Balcerowicz, Adam Michnik, Borys Tarasyuk – dwukrotny minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Zajęcia odbywają się na terenie krakowskiej Willi Decjusza, w renesansowym kompleksie pałacowo-parkowym. Uczestnicy ponoszą koszty podróży, ubezpieczenia oraz rejestracji w klubie absolwentów. Szkoła realizowana jest we współpracy z Fundacją Cracovia Expressz z Budapesztu, Stowarzyszeniem Spraw Międzynarodowych z Pragi, Centrum Badań Etniczności i Kultury z Bratysławy i Instytutem Euroregio Ukraine z Kijowa.

Elektroniczna rejestracja poprzez stronę internetową: www.visegradsummerschool.org

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto