MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce - INTERSTUDENT

Redakcja
Jeszcze tylko do 15 stycznia można głosować w konkursie, w którym wybieramy najlepszego studenta obcokrajowca 2014 roku. Wśród nominowanych znalazł Vitaliy Smygur z UMCS.

Wśród nominowanych do finału V edycji konkurs organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ramach programu „Study in Poland” jest student III roku Wydziału Ekonomicznego UMCS Vitaliy Smygur z Ukrainy.

- W polskich uczelniach studiuje obecnie już ok. 40 tysięcy obcokrajowców – wyjaśnia rzecznik prasowy UMCS Magdalena Kozak-Siemińska. - To właśnie do nich adresowany jest ten konkurs. Są to zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych, pobierający edukację akademicką na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich, na studiach z językiem wykładowym polskim oraz obcym. Nominowani do konkursu są młodymi ludźmi, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w zmaganiach konkursowych jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości, ale również dobre wyniki w nauce, udział w ciekawych projektach badawczych - uzupełnia.

Trzej najlepsi spośród 22 nominowanych uhonorowani zostaną nagrodą „Interstudent 2014” w kategoriach studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Polskie uczelnie zgłosiły do tego konkursu 120 kandydatur.

Wśród nich są Ukraińcy, Białorusini, Hindusi, Brazylijczycy, Chińczycy, Egipcjanie, Estończycy, kandydaci z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Haiti, Hiszpanii, Iranu, Iraku, Izraela, goście naszych uczelni z Japonii, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Malezji, Niemiec, Pakistanu, a także przybysze z Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, USA, Uzbekistanu i Włoch.

Wszyscy oni wykazują się ponadprzeciętną aktywnością: biorą udział w życiu naukowym, organizują akcje charytatywne, tworzą filmy, organizują festiwale, pomagają kolegom w aklimatyzacji w Polsce.

Oprócz Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” organizatorami konkursu są także: Parlament Studentów RP, Krajowa Reprezentacja Doktorantów oraz Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Nagrodę Publiczności otrzyma ten z kandydatów, który zdobędzie najwięcej głosów w internetowym plebiscycie. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 22 stycznia podczas Gali w Lublinie towarzyszącej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2015".

Głosować można na stronie http://www.studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php

- Od dziecka marzyłem, aby zdobyć wyższe wykształcenie – informuje Vitaliy Smygur - a później znaleźć dobrą pracę, która pozwoli na realizowanie moich pragnień i marzeń. Wiedziałem też, że na studia pojadę do Polski, bo poziom nauczania na uczelniach jest bardzo wysoki oraz istnieje tu możliwość odbycia staży i praktyk zawodowych. Z drugiej strony to kraj, z którego wywodzą się moi przodkowie. Chciałem poznać Polskę, jej kulturę i historię, oraz dziedzictwo Narodu Polskiego. Jako miejsce mojej nauki wybrałem Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - miejsce, w którym nie tylko zdobywam wiedzę, wymarzony zawód i doświadczenie w pracy w organizacjach studenckich, ale również rozwijam swoje zainteresowania i umiejętności, poznaję nowych ludzi, poszerzam swoje horyzonty. Mam nadzieję, że zdobyte w Polsce wykształcenie pozwoli mi zapewnić sobie dobrą pozycję społeczną w przyszłości - dodaje
.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto