Tenis ziemny: Debel Puk/Krawczyk najlepszy w Lublinie

MarcinMMM
MarcinMMM
W miniony weekend na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego przy Al. Zygmuntowskich odbyły się mistrzostwa Lublina amatorów w grze podwójnej. W zawodach rywalizowało piętnaście par.

Organizatorzy podzielili turniej na trzy kategorie wiekowe – do 40, 40-55 i powyżej 55 lat. W najmłodszej kategorii wystąpiło siedem par, które zostały podzielone na dwie grupy. Z grupy „A” do półfinałów awansowały deble: Marcin Janocha/Sebastian Gdula i Rafał Czelej/Bratosz Rewucki. Z kolei w grupie „B” miejsca premiowane awansem zajęli: Łukasz Puk z Januszem Krawczykiem i Jarosław Dobosz z Krzysztofem Szałasem.

W pierwszym półfinale debel Janocha/Gdula pewnie pokonał duet Dobosz/Szałas 6:2, 6:2. Do finału bez większych problemów awansowali również Puk z Krawczykiem, którzy odprawili Czeleja i Rewuckiego 6:2, 6:1.

W finałowym starciu para Łukasz Puk/Janusz Krawczyk pokonała Marcina Janochę z Sebastianem Gdulą 6:0, 7:6, zwyciężając tym samym całe zawody. Trzecie miejsce zdobyli Jarosław Dobosz z Krzysztofem Szałasem, którzy po zaciętym boju wygrali z Rafałem Czelejem i Bartoszem Rewuckim 7:5, 5:7, (13:11).

W kategorii 40-55 lat udział wzięło cztery pary, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie najlepszy okazał się debel Maj/Kowalski, który wyprzedził pary: Serafin/Jagiełło i Okoniewski/Bożęcki.

Kategorię powyżej 55 lat również rozegrano systemem „każdy z każdym”. Spośród czterech par najlepszym deblem okazał się Spasiewicz/Wójtowicz. Drugie miejsce zajęła para A.Gdula/Miszczak, a trzecie Gorostiza/Mikołajewski.