Tenis stołowy: Dwa złote medali księży z naszego regionu na mistrzostwach Polski

PUKUS
Dwa złote medale wywalczyli księża z naszego regionu podczas zakończonych w Tarnobrzegu 23. Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym. W kategorii od 35 do 45 lat na najwyższym stopniu stanął Ks. Andrzej Łuszcz z Zamościa, a najlepszy w kat. od 46 do 55 lat okazał się Ks. Andrzej Kryszczuk z archidiecezji lubelskiej.

W meczu o pierwsze miejsce Ks. Andrzej Łuszcz założyciel UPKS Dawid Tarnogród po emocjonującym pojedynku pokonał księdza Piotra Zwolińskiego z diecezji Sandomierskiej 3:0. Natomiast Ks. Stanisław Kryszczuk w finale pokonał księdza Ryszarda Gilasa z Gniezna również 3:0. Rywalizowało 32 kapelanów z całej Polski.

W zmaganiach drużynowych wystąpiło dwanaście ekip diecezjalnych. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna duchownych z diecezji sandomierskiej. Drugie miejsce dla archidiecezji lubelskiej, a na trzecim miejscu podium stanęła drużyna z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Organizatorem mistrzostw był parafialny Klub Sportowy "Wspólnota", przy współpracy z IKS Jezioro Tarnobrzeg.