Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Talenty z UMCS Lublin promują się w sieci

MSZ
Ola Duź (z lewej) i Ewelina Jurasz
Ola Duź (z lewej) i Ewelina Jurasz materiał studentki
Biuro Karier Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej utworzyło stronę internetową "Talenty UMCS". Studenci z pasją prezentują tam swoje talenty. Promując swoją osobę łatwiej im zaciekawić swoimi umiejętnościami otoczenie i pracodawców.

W programie biura karier UMCS bierze udział m.in. Ewelina Jurasz, która wraz kilkunastoosobowym zespole “ParaFraza" zajmuje się animowaniem życia kulturalnego studentów.

- Program służy rozwojowi studenta. Dobrym pomysłem jest to, że każdy z nas może pokazać swoje umiejętności i pasje. Z internetowej wizytówki talentów mogą korzystać wszyscy studenci oraz pracodawcy. To dla nich baza danych z osobami o konkretnych umiejętnościach i przede wszystkim chętnych do współpracy - tłumaczy Ewelina Jurasz, studentka kulturoznawstwa UMCS, koordynatorka zespołu.

Zrzeszeni żacy uznali, że program studiów nie jest adekwatny do rzeczywistych potrzeb i zaczęli działać sami. - Organizujemy coroczne spotkania “Kumulacja" oraz akcję “Podróż za jeden uśmiech. Inspiracje podróżnicze". Działamy jako nowa inicjatywa przy uczelni, ale nie jesteśmy zależni od jej struktur - mówi Ewelina Jurasz.

Program “Talenty UMCS" ułatwia wyszukiwanie i promowanie w otoczeniu akademickim ciekawych osobowości oraz zespołów studenckich.

- Pomagamy zdolnym studentom, którzy mają konkretne umiejętności i pasje zaistnieć na rynku pracy. Wielu żaków nie ma odpowiedniej siły przebicia. A jednocześnie mają ciekawą osobowość, wiele pomysłów i motywacji, którą warto zagospodarować - wyjaśnia działanie projektu Marzena Bichta, kierownik Biura Karier UMCS.

Studenci UMCS, którzy chcą wziąć udział w programie muszą wyróżniać się np. aktywnością społeczną, artystyczną, mieć ciekawe pasje, czy pomysły, które można zrealizować. Zapisy trwają na stronie internetowej www.talenty.umcs.pl.

- Uczestnicy programu tworzą Internetowe Wizytówki, w których pokazują swoje możliwości. Dodatkowo są szkolone w tzw. coachingu, gdzie uczymy ich zarządzać swoim potencjałem oraz podpowiadamy jak wykorzystać go w przyszłości - zachęca Bichta.

Czytaj także: Zaczyna się Lubelski Festiwal Nauki

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto