Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkolni Liderzy Innowacji. WSEI wyłoniła tegorocznych laureatów

Klaudia Olender
Klaudia Olender
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie po raz 9. przeprowadziła konkurs „Szkoła Innowacji”. Jak co roku, o certyfikaty mogły ubiegać się wszystkie placówki ponadpodstawowe z naszego regionu - licea, technika, zawodówki, a nawet całe zespoły szkół. Pomimo panującej pandemii, tym razem odbyła się symboliczna gala wraz z rozdaniem statuetek i wyróżnień.

Jak podają organizatorzy, konkurs „Szkoła Innowacji” wyróżnia szkoły pod kątem realizacji nowatorskich pomysłów, wspierania kreatywności uczniów czy promowania przedsiębiorczości. Brane pod uwagę są również takie kryteria jak współpraca międzynarodowa czy przeprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.

- Celem naszego konkursu jest budowanie wizerunku certyfikowanych szkół, jako jednostek nowoczesnych, innowacyjnych, przedsiębiorczych, dbających o losy swoich absolwentów. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, jako największa niepubliczna uczelnia wyższa w regionie ma liczne osiągnięcia w wymienionych obszarach. Poddajemy się również różnego rodzaju weryfikacjom, certyfikacjom dotyczącym innowacyjności, przedsiębiorczości, współpracy ze środowiskiem biznesowym. Predestynują nas one do tego, abyśmy kreowali takie przedsięwzięcia jak właśnie „Szkoła innowacji” – tłumaczy Teresa Bogacka, przewodnicząca kapituły konkursu, na co dzień kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Tytuł Lidera Innowacji został przyznany w sześciu kategoriach, takich jak: szkoła, dyrektor, nauczyciel, uczeń, innowacyjna inicjatywa i innowacyjna biblioteka.

W pierwszej kategorii „Szkoła – Lider Innowacji” nagrodę główną zdobył Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Wyróżnienia powędrowały do Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i podobnie jak w roku ubiegłym: do I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju i I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku. To już dziewiąte tego typu wyróżnienie m.in. dla świdnickiego „Bronka”.

- Otrzymane w tym roku nagrody są dla nas szczególnie ważne, ponieważ I LO jest jedyną w powiecie świdnickim wyróżnioną szkołą – czytamy na stronie świdnickiego Bronka. - Potwierdza to kolejny raz wysoki poziom nauczania. To dla nas wszystkich ogromna motywacja do dalszej pracy – podają.

Tytuł „Dyrektora – Lidera Innowacji” otrzymała tym razem Jolanta Rycyk z I LO im. ONZ w Biłgoraju. Dodatkowo wyróżnienia otrzymało dwóch dyrektorów: Anna Smolińska z Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie i dr Adam Balicki i z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

„Nauczycielem – Liderem Innowacji” został Konrad Dziekanowski z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Wyróżnieni zostali: Joanna Gałczyńska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i Sylwia Wójcik-Wilkołazka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.

Z kolei tytuł uczniowskiego Lidera Innowacji zdobył Mateusz Kowalski z Branżowej Szkoły Wielozawodowej Specjalnej I stopnia nr 2 im. Marii Grzegorzewskiej, a certyfikaty w postaci wyróżnień: Piotr Łaba z I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, Dawid Wysokiński z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie i Wiktoria Kusiak z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

W kategorii „Innowacyjna Biblioteka” nagrodę główną otrzymał tym razem Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Wyróżnienia powędrowały również do bibliotek w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Wybrane szkoły mogły zgarnąć także certyfikaty w ramach „Innowacyjnej Inicjatywy”. W tej grupie projekty podzielono na pedagogiczne, społeczne i naukowe. Pierwsze miejsce zdobyła inicjatywa „Stawiam na własny biznes”, zorganizowana przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, dodatkowo wyszczególniono dwa projekty:
"Drugie życie dla laptopa", czyli ogólnoszkolna akcja zbiórki w Zespole Szkół Transportowo- Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie i „Literacka Gra Miejska - Motywem przewodnim zabawy adresowane” I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szkolni Liderzy Innowacji. WSEI wyłoniła tegorocznych laureatów - Kurier Lubelski

Wróć na swidnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto