Szerokie: Ratusz bierze się za budowę ulicy Sławin

redakcja
redakcja
Jacek Babicz
Dzielnica Szerokie trochę odetchnie. W tym roku ratusz chce się wziąć za budowę ul. Sławin. Inwestycja może pochłonąć ponad 7 mln zł.

O inwestycję od lat dopominają się mieszkańcy. Wykonanie prac obiecał w maju, na spotkaniu na Szerokiem,prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Pieniądze miały być zarezerwowane w ramach planowanych na czerwiec zmian w budżecie Lublina. W czwartek ratusz przedstawił projekt uchwały. I… nie ma w nim ani słowa o budowie ul. Sławin. 
- Ta inwestycja zostanie jeszcze wprowadzona w drodze autopoprawki. Radni nad przeznaczeniem pieniędzy na prace będą debatować 26 czerwca - zapewnia Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina. 

Do wybudowania jest ok. 450-metrowy odcinek ul. Sławin. Chodzi o fragment od ul. Siewierzan do ul. Sobótki. - Obecnie to droga gruntowa, która po dużych opadach deszczu czy podczas wiosennych roztopów jest rozmywana przez wodę - przyznał Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. 

Inwestycja jednak nie rozpocznie się od układania asfaltu. Na początek, jeszcze w tym roku, miałyby ruszyć prace przy systemie odwodnienia i budowie zbiornika retencyjnego. - Bez tego woda spływałaby z nowej jezdni ul. Sławin na położone przy niej prywatne posesje - tłumaczy Kieliszek. 

Zbiornik retencyjny ma powstać w pobliżu skrzyżowania ulic Siewierzan i Sławin. Będzie odbierał wody opadowe z ul. Sławin oraz Goplan. 

- Jego budowa to połowa kosztów inwestycji związanej z powstaniem ul. Sławin. Nakłady na całe zadanie są szacowane na ponad 7 milionów złotych - wyliczał Kieliszek. 

W autopoprawce do zmian w budżecie Lublina na 2013 r. mogą się też pojawić pieniądze na przebudowę ul. Walecznych. Chodzi o 150-metrowy odcinek od ul. Berberysowej do ul. Ponikwoda. Pierwotnie ratusz planował tam tylko remont, czyli wymianę nawierzchni jezdni i poprawę chodników. 

- Zasadne jest jednak zwiększenie zakresu inwestycji. Ten fragment ul. Walecznych to prawdziwe wąskie gardło drogowe. Jezdnia ma w tym miejscu 5,5 metra szerokości. Jadące naprzeciwko siebie auta mają problem, by się wyminąć - opisuje Karol Kieliszek. 

Prace na ul. Walecznych mogą pochłonąć około 200 tys. zł. Po rozbudowie ulica ma mieć siedem metrów szerokości. 

- Jeśli w budżecie znajdą się środki na prace, to inwestycja będzie mogła być zrealizowana w ciągu dwóch, trzech miesięcy - dodał Kieliszek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd planuje finansową pomoc dla PKP Intercity

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie