Sygnał i Wieniawa znowu bez zwycięstwa

Paweł Gregorowicz
Dzisiaj na własnym stadionie Klub Sportowy Sygnał Lublin podejmował drużynę Polesia Kock. Po dosyć nerwowej i niespójnej grze po obu stronach boiska mecz zakończył się podziałem punktów.

Wynik otworzył już w 7 minucie samobójczym strzałem głową Wojciech Paszczuk, który nie zrozumiał się z Danielem Gwadyńskim, bramkarzem Sygnału.

Przez następne 30 minut atakowało zarówno Polesie, jak i Sygnał. Jednak w całym meczu to jedenastka z Zemborzyckiej oddała mniej strzałów. - Graliśmy u siebie, na własnym, znanym nam boisku, a grę prowadziło Polesie. Tak nie powinno być – mówi Sebastian Pyda, obrońca Sygnału. – Brakuje nam zaangażowania i chyba szczęścia bo tak słaby przeciwnik jak był Kock w tej rundzie się nie trafi.

Wyrównanie padło jeszcze przed przerwą

W 36 minucie trafienie dla Sygnału odnotował Arkadiusz Kołodziej. Po przerwie zawodnicy obydwu drużyn chyba wzięli sobie do serca uwagi trenerów i mecz nabrał tempa. Kilkakrotnie bardzo dobrą interwencją popisał się w bramce Sygnału Daniel Gwardyński. W 75 minucie spoza pola karnego Polesia uderzał Piotr Grajewski. Piłka wypadła z rąk bramkarza Pełki i przytomnie do siatki skierował ją Mariusz Grzegorczyk. Sygnał prowadził 2:1.

Przez ostatni kwadrans Sygnał starał się podwyższyć Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Sygnału. Faulowany był Piotr Grabias. Dobry nastrój gospodarzy popsuł w 92 minucie meczu pomocnik z Kocka – Bujek, który strzałem z woleja pokonał Gwardyńskiego. W spotkaniu nie zagrał kontuzjowany zawodnik Sygnału Przemysław Pogorzelski.

KS Sygnał Lublin 2:2 Polesie Kock

• Sygnał Lublin: Gwardyński, Paszczuk, Grajewski, Pyda, Brzozowski (46 Zając), Świątkowski, Grzegorczyk, Grabias, Lemieszek, Grajczyk, Kołodziej

• Polesie Kock: Pełka, Kozłowski, Sobolewski, Lato M., Witek, Sobolewski P. (70 Chojnacki), Bujek, Misiasz, Skwara (81 Bączek), Augustynowicz, Magier

• Bramki: 7 Paszczuk (samobójcza), 36 Kołodziej, 75 Grzegorczyk, 92 Bujek