Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studencie! Zobacz, za ile wynajmiesz pokój w Lublinie

Kamil Kudyba
archiwum
Wyniki tegorocznego naboru na studia w Lublinie są znane już od ponad tygodnia. Nie oznacza to jednak, że ci, którym udało się dostać na wymarzony kierunek, mogą zacząć wakacje. Muszą jeszcze znaleźć dla siebie lokum. Lipiec jest najlepszym miesiącem na takie poszukiwania.

Wyniki tegorocznego naboru na studia w Lublinie są znane już od ponad tygodnia. Nie oznacza to jednak, że ci, którym udało się dostać na wymarzony kierunek, mogą zacząć wakacje. Muszą jeszcze znaleźć dla siebie lokum. Lipiec jest najlepszym miesiącem na takie poszukiwania.

- Ponad miesiąc temu dwie osoby z naszej stancji skończyły studia i się wyprowadziły i od tego czasu szukamy kogoś na ich miejsce. Chociaż cena i lokalizacja jest niezła, to dopiero od połowy lipca zauważyłam jakiekolwiek zainteresowanie - mówi Krystyna, studentka polonistyki UMCS wynajmująca mieszkanie przy ul. Puławskiej.

Mowa tu głównie o bardziej zapobiegliwych osobach, które w październiku rozpoczną studia. - Wielu moich znajomych szukanie mieszkania odkłada na sierpień albo wrzesień, ale boję się, że wtedy ciężko będzie znaleźć atrakcyjną stancję, więc oferty przeglądam już teraz. Nie przeszkadza mi nawet, że będę musiała płacić za wakacje. Ważne, żeby znaleźć takie lokum, w którym będę się dobrze czuła - przyznaje Magda z Janowa Lubelskiego.

Wszystko o rekrutacji na studia w jednym miejscu i o egzaminach maturalnych. Czytaj serwis MATURA 2011

Jak się okazuje, coraz więcej inicjatywy wykazują rodzice przyszłych żaków, którzy najemcom lokali stawiają naprawdę wysokie wymagania.

- Jedna pani stwierdziła, że córka będzie mogła się wprowadzić jeśli właściciel dokupi przynajmniej jedną dodatkową szafę oraz zagwarantuje "stancyjny" komputer. Oczywiście mieszkanie powinno być po generalnym remoncie i możliwie jak najbliżej uczelni, na której będzie się uczyć pociecha - wspomina Krystyna.

Jednak każdy, kto kiedykolwiek szukał w Lublinie zadbanej i taniej stancji wie, że jest to nie lada wyzwanie. - Wielu ludzi kupujących mieszkania pod wynajem nawet ich specjalnie nie remontuje. Ważne jest za to, żeby było w nim jak najwięcej pokoi - tłumaczy Cezary Papliński, właściciel biura nieruchomości AD REM w Lublinie.

Jednak pewnym pocieszeniem dla żaków może być fakt, że koszt wynajęcia stancji nie wzrósł w porównaniu do ubiegłego roku. Co niestety nie oznacza, że lokale w Lublinie należą do tanich.

Ile kosztuje lokum dla żaka?

Mieszkania w centrum i w pobliżu uczelni:
1-pokojowe: 16-38 mkw. ok. 900-1200 zł
2-pokojowe: 32-60 mkw. ok. 1100-1500 zł
3-pokojowe: 45-80 mkw. ok. 1500-2500 zł

Pokoje: 1-osobowy: 200-600 zł
2-osobowy: 300-800 zł

Mieszkania w dzielnicach: Dziesiąta, Tatary, Bronowice, Poręba, Sławin
1-pokojowe: 16-38 mkw. ok. 700-1000 zł
2-pokojowe: 32-60 mkw. ok. 900-1200 zł
3-pokojowe: 45-80 mkw. ok. 1200-2300 zł

Pokoje: 1-osobowy: 180-600 zł
2-osobowy: 250-800 zł

Akademik: Osoby przyjęte na I rok studiów mogą również ubiegać się o miejsce w domu studenckim. Dokładne informacje na ten temat są dostępne na stronach uczelni


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto