SPR Lublin – KGHM Zagłębie Lubin 28:25 (17:10) relacja i zdjęcia

Magdalena Paśnikowska
W niedzielę 5 maja na Hali Globus rozegrał się kolejny finałowy mecz play-off PGNiG Superligi. Lublinianki wywalczyły kolejne zwycięstwo i są coraz bliżej złota. W drugim meczu pokonały KGHM Zagłębie Lubin 28: 25. W fazie pucharowej SPR Lublin prowadzi 2:0.

Mecz rozpoczął się bramką SPR Lublin. Gospodynie meczu grały z całych sił. Pierwsza połowa z siedmiopunktową przewagą należała do SPR-u Lublin. W drugiej połowie lublinanki również pokazały swoje wspaniałe umiejętności i tym samym zwyciężyły mecz. W Hali Globus wypełnionej po brzegi, kibice wyśpiewywali zwycięstwo naszym lubliniankom.

Zawodniczki świetnie się spisały. Nie zabrakło również wiernych kibiców, którym również należą się brawa za doping. W przerwie meczu odbył się pokaz futbolu amerykańskiego w wykonaniu naszej lubelskiej drużyny Tytani Lublin. Po meczu Hala Globus przystąpiła do bicia rekordu w tańczeniu Zumby.

Kolejny finałowy mecz odbędzie się 11 maja w Lubinie.

SPR Lublin – KGHM Zagłębie Lubin 28:25 (17:10)

SPR: Gawlik, Czarna – Wojtas 10, Małek 5, Kocela 4, Majerek 4, Wilczek 3, Stasiak 2, Konsur, Danielczuk, Wojdat, Nestsiaruk.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Semeniuk-Olchawa 6, Byzdra 6, Jelić 5, Pielesz 3, Załęczna 1, Piekarz 1, Pałgan 1, Bader 1, Jochymek 1, Paluch.