SPR Lublin – KGHM Zagłębie Lubin 27:24 (11:12) relacja i zdjęcia

Magdalena Paśnikowska
W sobotę 4 maja w Hali Globus pierwszy mecz fazy pucharowej w finale play-off PGNiG Superligi wygrały nasze lublinianki pokonując KGHM Zagłębie Lubin 27:24. Obie drużyny z całych sił walczyły o zwycięstwo, ale nasze lublinianki pokazały swoje umiejętności i zafundowały sobie zwycięstwo.
Materiał Dziennikarki Obywatelskiej

Pierwsze minuty meczu  SPR Lublin rozpoczął ładnym akcentem, jednak szybko pojawił się kontratak przeciwniczek. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednopunktową przewagą gości, ale lublinianki nie poddały się i z kolejnymi minutami meczu odrobiły straty. Wielkie brawa należą się wszystkim zawodniczkom, a szczególnie bramkarce SPR-u Weronice Gawlik, która pokazała swoje wspaniałe umiejętności. Lublinianki muszą wygrać trzy mecze, aby zdobyć złoto.

Na meczu nie zabrakło wiernych kibiców, a także niespodzianek i pokazów. Hala była wypełniona biało-zielonymi barwami. Po meczu zostało przedstawione nowe logo lubelskiej drużyny, a także oficjalnie zapowiedziano, że od przyszłego sezonu SPR Lublin będzie nosił nazwę MKS Lublin. Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę 5 maja na Hali Globus w Lublinie o godzinie 15:15.

SPR Lublin – KGHM Zagłębie Lubin 27:24 (11:12)

SPR: Gawlik – Wojtas 10, Nestsiaruk 5, Stasiak 3, Konsur 3, Małek 3, Kocela 2, Majerek 1, Danielczuk, Wilczek, Mihdaliova.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Semeniuk-Olchawa 10, Załęczna 4, Pielesz 4, Pałgan 2, Bader 2, Piekarz 1, Byzdra 1, Jelić, Jochymek, Paluch.

Relację z kolejnego meczu będzie można oglądać na kanale Polsat Sport Extra o godz 15:15