SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalin 33:24 (15:14) - relacja i zdjęcia

Magdalena Paśnikowska
W Hali Globus 20 kwietnia SPR Lublin kolejny raz zmierzył się z AZS Politechnika Koszalin i pokazał swoje umiejętności. Lublinianki wygrały spotkanie 33:24. To drugie spotkanie półfinałowej walki play-off PGNiG Superligi. Kolejny mecz SPR Lublin odbędzie się w Koszalinie.
Ten materiał bierze udział w konkursie dla Dziennikarzy Obywatelskich MM Lublin!

Od początku spotkania SPR Lublin prowadził z przewagą bramek. Choć AZS Politechnika Koszalin grał w osłabionym składzie, to zawodniczki w pierwszej połowie wykazały się bardzo dobrą defensywą i kontratakiem. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktową przewagą SPR Lublin (15:14).

W drugiej połowie zawodniczki SPR Lublin pokazały swe umiejętności i doświadczenie w grze na tak wysokim szczeblu rozgrywek.

W ciągu kilku minut Lublinianki uzyskały sporą przewagę punktową i zapewniły sobie zwycięstwo z wynikiem 33:24 . Nie zabrakło również wiernych kibiców, którzy dopingowali zawodniczki z całych sił. Rywalizacja o finał toczy się do trzech zwycięstw.

W przerwie meczowej odbył się pokaz Zumby wykonanej przez Spa Orkana.

SPR Lublin – AZS Politechnika Koszalin 33:24 (15:14)

SPR Lublin: Czarna, Gawlik, Baranowska – Majerek 8, Wojtas 7, Małek 6, Stasiak 5, Mihdaliova 4, Kocela 2, Nestsiaruk 1, Konsur, Danielczuk, Wojdat.

AZS Politechnika Koszalin: Shyverska, Piechnik - Lisewska 6, Kobyłecka 4, Dąbrowska 3, Dworaczyk 3, Chmiel 2, Nowicka 2, Muchocka 1, Szafulska 1, Koprowska 1, Matuszczyk 1, Gajdzis, Łach.

Kolejny mecz 26 kwietnia o godz. 17:30 w Koszalinie. Relację na żywo będzie można oglądać na kanale telewizyjnym Polsat Sport.