Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skończyły się perypetie z wyjazdem z ul. Botanicznej i okolic FOTO

Redakcja
Wraz z oddaniem do użytku pod koniec września br. estakady, która powstała przez „wyniesienie” al. Warszawskiej ponad al. Solidarności, jak również z utworzeniem bezkolizyjnego jej skrzyżowania z dojazdem do obwodnicy Lublina, przestało istnieć bezpośrednie połączenie al. Warszawskiej z ul. Botaniczną.

A z tego właśnie skrzyżowania korzystali nie tylko mieszkańcy ul. Botanicznej, ale także innych ulic położonych na Sławinku, jak choćby ul. Potok czy ul. Krynicznej. Wszystkie one stały się ulicami bez przejazdu („ślepymi”), a tym samym lokalny ruch na nich wzrósł, gdyż pojazdy mieszkańców musiały przez pewien czas przemieszczać się po tych ulicach o wiele częściej, korzystając z jedynego połączenia z al. Warszawską – poprzez ulicę Generała Józefa Zajączka.

Alternatywne połączenie ulicą Zakładową nie było raczej używane ze względu na jej niewielką szerokość i utrudniony przejazd. Połączenie zaś ulicą Strzelecką z al. Warszawską czy ul. Jagiellońską z al. Generała Władysława Sikorskiego zawsze wiązało się z długimi przejazdami niewielkimi uliczkami osiedlowymi, jak również ze wzmożoną częstotliwością przemieszczających się pojazdów na tych właśnie ulicach.

Ale taki stan rzeczy nie trwał na szczęście dłużej niż dwa miesiące.

Odpowiednio bowiem wcześniej, jeszcze na początku bieżącego roku, przewidując takie właśnie utrudnienia po wybudowaniu estakady, mieszkańcy Sławinka rozpoczęli batalię o nowe łatwiejsze połączenie z al. Warszawską.

Wyjście z sytuacji dostrzeżono w wybudowaniu ewentualnego połączenia pozostającej dotąd bez przejazdu ul. Krynicznej bezpośrednio z al. Warszawską.

- Decyzja o jego budowie i obowiązującej na tej ulicy organizacji ruchu zapadła na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Sławinek dnia 20 lutego 2014 roku – informuje Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta. - Na działce, przez której fragment przebiega to połączenie stał dom, który został odkupiony od właściciela – wyjaśnia.

Samo wyburzenie wolnostojącego domu jednorodzinnego i uporządkowanie terenu trwało zaledwie kilka dni. Następne kilka budowano przyłącze.

Obecnie już od 3 tygodni można korzystać z tego nowego rozwiązania drogowego. Skręt z al. Warszawskiej w ul. Kryniczną możliwy jest tylko w prawo od strony centrum miasta. Wyjazd natomiast z niej odbywa się również jedynie w prawo ku al. Solidarności.

Taka sytuacja może nie w pełni satysfakcjonuje mieszkańców tej okolicy, ale jest o wiele lepsza niż ta, która panowała w tym miejscu przez cały październik i listopad, a więc po oddaniu do użytku nowej estakady. Jednakże niektórzy kierowcy, nie zważając na oznakowanie pionowe i poziome, lekceważą je, skręcają w ul. Kryniczną w lewo z al. Warszawskiej oraz włączają się do ruchu w tę aleję, dokonując zabronionego skrętu w lewo z ul. Krynicznej w stronę centrum miasta.
.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto