Salon optyczny SferaOczu.pl w Lublinie zaprasza na badania wzroku!

Materiał informacyjny SferaOczu.pl
Statystyki potwierdzają, że niemal połowa Polaków ma kłopoty ze wzrokiem. Wady i choroby oczu dotyczą nie tylko starszych osób, ale coraz częściej również dzieci i młodzieży. Najważniejsze jest szybkie działanie: wczesna diagnoza pozwala powstrzymać pogłębianie zauważonych problemów i przywrócić komfort widzenia na co dzień. Kiedy warto rozważyć konsultację ze specjalistą? Gdzie się wówczas udać? W czym doradzi optyk?

Optyk czy okulista – dokąd pójść na badanie wzroku?

Niezależnie od tego, czy zauważasz u siebie niepokojące objawy czy interesuje Cię jedynie badanie profilaktyczne, wybierz poradę specjalisty. Może to być okulista lub optometrysta. W pierwszym przypadku będziesz mieć do czynienia z lekarzem, który ma szeroką wiedzę na temat korekcji wad wzroku oraz chorób oczu. Optometrysta także reprezentuje zawód medyczny, jednak zajmuje się wyłącznie diagnozowaniem przyczyn i korygowaniem problemów ze wzrokiem. Kolejnym etapem jest optyk. Analizuje on recepty, określa rodzaj soczewek i przygotowuje je. Pomaga również dopasować odpowiednie oprawki.

Z badania okulistycznego często można skorzystać bezpośrednio w salonie optycznym. Kluczowe jest, aby wybierać właśnie taką drogę, rezygnując z pokusy tanich okularów dostępnych w supermarketach, aptekach, drogeriach czy na stacjach benzynowych. Samodzielne dopasowanie soczewek nigdy nie będzie trafne, a brak takiej zgodności nie tylko nie poprawi komfortu widzenia, ale wręcz może pogorszyć wadę wzroku. Nieodpowiednie okulary to także szereg skutków ubocznych, w tym bóle głowy i oczu oraz kłopoty z widzeniem.

Jak rozpoznać profesjonalny salon optyczny?

W średnich i dużych miastach można znaleźć niejeden salon optyczny – Lublin jest tego najlepszym przykładem. Jak spośród wszystkich punktów wybrać ten najlepszy? Zwróć uwagę na kilka kluczowych kwestii.

 • Fachowe doradztwo

  Profesjonalne salony optyczne zatrudniają wykwalifikowanych pracowników i ekspertów stale podnoszących swoje kwalifikacje.

 • Szeroki zakres badań

  Tablica okulistyczna to nie wszystko – jeśli dane miejsce oferuje możliwość sprawdzenia wzroku, warto zadbać, aby było to działanie kompleksowe. Za przykład może posłużyć oferta salonu optycznego Sfera Oczu, która obejmuje zarówno kompleksowe badanie refrakcji wraz z pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego, jak i badanie pod kątem doboru soczewek kontaktowych wraz z nauką aplikacji.

 • Zastosowanie technologii

  Ten aspekt związany jest z poprzednim: nowoczesne rozwiązania i profesjonalne sprzęty sprawiają, że diagnoza jest szybsza i bardziej precyzyjna. To także oznaka, że dany salon pozostaje na bieżąco ze światowymi trendami. W salonie optycznym Sferaoczu.pl badania są wykonywane m.in. za pomocą urządzenia i.Profiler, które w zaledwie 60 sekund przeprowadza szczegółowe badanie okulistyczne, precyzyjnie ocenia wadę i przygotowuje indywidualny profil oka. Takie dane sprawiają, że optyk jest w stanie przygotować idealnie dopasowane soczewki.

 • Duży wybór oprawek, soczewek korekcyjnych i soczewek kontaktowych.

  Bogaty asortyment stanowi kolejną cechę, którą powinien charakteryzować się dobry optyk, gdyż możliwość wyboru jest kluczowa dla klientów salonów optycznych. Ważne jest również, aby oferowane oprawy i soczewki były wysokiej jakości.

Badanie wzroku dla dorosłych i dzieci

Duże znaczenie ma również to, czy optyk różnicuje sposoby badania pod kątem wieku klientów. Sfera Oczu w indywidualny sposób traktuje jak dorosłych tak i tych młodszych pacjentów.

W badaniu u dzieci wykorzystywany jest wspomniany już I.Profiler. Urządzenie pozwala w tym przypadku na precyzyjną diagnozę – stanowi znaczne ułatwienie, gdyż nawet uczniowie szkoły podstawowej miewają problem z określeniem, czy w danej sytuacji widzą ostro czy nie. Badanie jest krótkie, dlatego nie wystawia cierpliwości maluchów na próbę. Badanie wzroku u dorosłych również jest kompleksowe. Lekarz sprawdza przyczynę wszelkich niepokojących objawów, określa stan oczodołów i gałek ocznych. Ustala także sposób ewentualnej korekcji wady wzroku.

Nawet jeśli na ten moment nie dostrzegasz u siebie i swoich bliskich kłopotów ze wzrokiem, zgłoś się na badanie. Podobnie jak w wielu innych kwestiach, także i w okulistyce kluczowa jest profilaktyka.

Zapraszamy na stronę internetową salonu optycznego SferaOczu w Lublinie: https://sferaoczu.pl/

Dodaj ogłoszenie