Rugby: Zawodnik Budowlanych Lublin zapewnił rugbistom mistrzostwo Europy

Reprezentacja Polski do lat 20 w rugby wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy. W imprezie, która była rozegrana w Mołdawii nasi reprezentanci pokonali w decydującym meczu drużynę gospodarzy 16:15. Punkty na wagę mistrzowskiego tytułu zdobył Wojciech Piotrowicz – na co dzień występujący w Budowlanych Lublin.

Oprócz Polski i Mołdawii o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu walczyły jeszcze reprezentacje Szwajcarii oraz Serbii. Obie były jednak zdecydowanie słabsze. Szwajcarzy przegrali z gospodarzami 5:10, a Serbowie dostali tęgie lanie od biało-czerwonych, przegrywając 3:33.

Decydujący mecz pomiędzy Mołdawią, a Polską był niezwykle wyrównany i zacięty. Do przerwy był remis 8:8, a o losach spotkania zadecydował rzut karny z 78. minuty, którego skutecznym egzekutorem był Wojciech Piotrowicz.

W kadrze narodowej wraz z Piotrowiczem znalazło się jeszcze czterech rugbistów Budowlanych: Michał Węzka, Bartłomiej Łukaszek, Michał Kędrka oraz Rafał Szrejber. Oprócz Węzki w finałowej potyczce szansę występu dostali wszyscy nasi zawodnicy.