Rugby: Budowlani wygrali w Pruszczu Gdańskim

Po półrocznej przerwie rugbyści Budowlanych nie zapomnieli, jak się wygrywa mecze. W spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną pokonali na wyjeździe Czarnych Pruszcz Gdański 17:13.

Lublinianie wystąpili w Pruszczu bez czterech zawodników z podstawowego składu. Michał Kędra został powołany do kadry na mecz z Belgią, a Stanisław Niedźwiecki, Jacek Szopa oraz Bartłomiej Łukaszek zostali w Lublinie z powodu urazów. Mimo osłabień Budowlani odnieśli pewne zwycięstwo. Ich przewaga na boisku nie podlegała dyskusji.

- Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Wszystko układało się po naszej myśli – mówi trener Piotr Choduń. - Po przerwie poczuliśmy się zbyt pewnie. Pruszcz usiłował za wszelką cenę sprawić niespodziankę, ale stanęliśmy na wysokości zadania – dodaje.

Punkty dla Budowlanych zdobyli: Piotrowicz 7 oraz Król i Mazur po 5.