Rugby: Budowlani Lublin z tarczą z Olsztyna

Rugbyści Budowlanych Lublin nie zwalniają tempa. W meczu 3. kolejki pierwszej ligi zespół prowadzony przez trenera Piotra Chodunia wygrał w Olsztynie z WMPD PUDiZ 57:5 i umocnił się na pozycji lidera.

O ile w pierwszej połowie gospodarze byli w stanie nawiązać walkę z naszą drużyną, o tyle w drugiej byli już bezradni. Po pierwszej odsłonie lublinianie prowadzili 12:5 i mało kto spodziewał się, że po zmianie stron ekipa z Olsztyna nie zdobędzie już żadnego punktu.

Tak się jednak stało, bo świetną partię rozegrali podopieczni Piotra Chodunia. Po przerwie Budowlani zdobyli aż sześć przyłożeń i ostatecznie pokonali miejscowych 57:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Wojciech Piotrowicz, który zdobył dwadzieścia punktów. Dobrze zaprezentowali się również Michał Jabłoński i Rafał Szrejber. Oni zdobyli po dziesięć „oczek”.

W następnej serii gier lublinianie zagrają przed własną publicznością ze Skrą Warszawa. Mecz ten zaplanowano na 10 października (sobota) na godzinę 13:00.