Rekord świata Aleksandry Mirosław! Świetny start lublinianki w Tokio

Krzysztof Nowacki
Aleksandra Mirosław poprawiła rekord świata! Lublinianka w finale olimpijskiego konkursu pokonała 15-metrową ścianę w czasie 6,84 sek. Aż o 0,12 sek. szybciej, niż dotychczasowy najlepszy wynik na świecie.

Zawodniczka Klubu Wspinaczkowego Kotłownia wygrała finał konkurencji na czas i w każdym z trzech kolejnych biegów poprawiała czas. W przeciwieństwie do eliminacji, tym razem zawody z udziałem ośmiu zawodniczek rozgrywane były systemem pucharowym.

W ćwierćfinale Polka uzyskała 7,49 sek., i był to drugi rezultat tej części zawodów, ponieważ o 9 setnych sekundy szybciej ścianę pokonała Anouck Jaubert. I to Francuzka była rywalką Mirosław w biegu finałowym. Wcześniej jednak nasza zawodniczka poprawiła swój rezultat w półfinale (7,03 sek.).

W decydującym biegu minimalnie szybciej wystartowała Francuzka, ale w drugiej części Polka przyspieszyła i po uderzeniu w tablicę zatrzymującą czas zegar pokazał rekordowe 6,84 sek!

Teraz przed Aleksandrą Mirosław dwie pozostałe konkurencje wspinaczkowego trójboju – bouldering i prowadzenie.