Ratownictwo wodne: Pięć medali i rekord Polski Adama Dubiela

SZUPTI
Adam Dubiel jest również jednym z najlepszych pływaków na Lubelszczyźnie
Adam Dubiel jest również jednym z najlepszych pływaków na Lubelszczyźnie archiwum klubu
Duet zawodników MTP Lublinianka (WOPR Lublin): Agata Wiertel i Adam Dubiel wywalczyli ogółem sześć medali, w tym trzy złote podczas mistrzostw Polski seniorów w ratownictwie wodnym, które zostały rozegrane w Drzonkowie.

Świetny występ zanotował Adam Dubiel, który wrócił z Drzonkowa z pięcioma medalami, zdobywając dwa złota i trzy brązy. Zawodnik z Lublina został mistrzem Polski na dystansie 200 m super ratownik, ustanawiając czasem 2.19,83 rekord Polski. Poprzedni należał do jego kolegi klubowego - Jarosława Mazurka (2.22,13), a ustanowiony był 15 września 2011 roku w hiszpańskim Alicante. Dubiel dorzucił jeszcze złoty krążek na dystansie 100 m ratowanie kombinowane (1.08,43).

Lublinianin stawał ponadto trzykrotnie na najniższym stopniu podium w konkurencjach: 50 m holowanie manekina (34,53), 100 m ratownik (58,42) i 100 m ratowanie manekina w płetwach (54,71).

Agata Wiertel została natomiast mistrzynią kraju w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach (1.04,92).