Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2014”: Sprawdź jak wypadły uczelnie w Lublinie

redakcja
redakcja
Archiwum Kuriera Lubelskiego
Znamy już wyniki 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wśród lubelskich uczelni prym kolejny rok z rzędu wiedze Uniwersytet Medyczny, który uplasował się na 27. miejscu w kraju.

W sumie w 15. edycji rankingu oceniono 195 polskich uczelni (88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych).

Na podium stanęły: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wśród lubelskich uczelni prym kolejny rok z rzędu wiedze Uniwersytet Medyczny, który uplasował się na 27. miejscu w kraju.

Dwie pozycje za nim jest UMCS a na 30. miejscu znalazł się KUL. W rankingu dopiero na 44. lokacie znalazł się Uniwersytet Przyrodniczy, a na 46. Politechnika Lubelska.

Wśród uczelni niepublicznych najwyższe miejsce w Lublinie i 28. w Polsce zajęła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

W kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych drugą lokatę w kraju zajęła uczelnia w Białej Podlaskiej.

Szczegółowe wyniki raportu dostępne są na stronie internetowej miesięcznika "Perspektywy".