Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Psy stanęły do rywalizacji o "przyjęcie do służby"

Redakcja
Dzisiaj w pomieszczeniach Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie przy ul. Tyszowieckiej odbyła się wstępna kwalifikacja psów, które będą wykorzystywane do badań osmologicznych tzn. do rozpoznawania zapachów.

- Każ­dy czło­wiek po­sia­da in­dy­wi­du­al­ny za­pach. Za­bez­pie­czo­ny ślad za­pa­cho­wy czło­wie­ka cha­rak­te­ry­zu­je się: nie­po­wta­rzal­no­ścią, nie­zmien­no­ścią oraz nie­usu­wal­no­ścią - mówi podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji. - Obec­nie sto­so­wa­ne me­to­dy za­bez­pie­cza­nia śla­dów za­pa­cho­wych lu­dzi, moż­li­wość ich prze­cho­wy­wa­nia oraz po­rów­ny­wa­nia przy uży­ciu psów, po­zwa­la­ją na uzy­ska­nie i wy­ko­rzy­sta­nie in­for­ma­cji o spraw­cach prze­stępstw prak­tycz­nie na każ­dym eta­pie pro­ce­su kar­ne­go - dodaje.

Do rywalizacji o "przyjęcie do służby" stanęło 10 owczarków niemieckich w wieku od roku do dwóch lat. Wszystkie psy spełniały kryteria zdrowotne. Za uzdolnionego psa policja płaci właścicielowi nawet kilka tysięcy złotych.

- Będę się cieszył jeśli mój pies pomoże w wykryciu sprawcy przestępstwa. Może jeszcze kiedyś o nim usłyszę - mówił pan Tadeusz z Chełma, właściciel 11-miesięcznego Baxtera.

Większość psów, które przystąpiły do rywalizacji pochodzi z hodowli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Psy stanęły do rywalizacji o "przyjęcie do służby" - Lublin Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto