Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Psy i koty w Lublinie już nie poharcują

Artur Jurkowski
09-09-2010 jelenia gora sterylizacja kotow w schronisko dla malych zwierzat nz z lewej anna ragiel z towarzystwa opieki nad zwierzetami toz towarzystwo opieki nad zwierzetami anna ragiel kot kotek zwierzeta schronisko dla malych zwierzat pomoc sterylizacja kastracja gazeta wroclawska marcin oliva soto / polskapresse
09-09-2010 jelenia gora sterylizacja kotow w schronisko dla malych zwierzat nz z lewej anna ragiel z towarzystwa opieki nad zwierzetami toz towarzystwo opieki nad zwierzetami anna ragiel kot kotek zwierzeta schronisko dla malych zwierzat pomoc sterylizacja kastracja gazeta wroclawska marcin oliva soto / polskapresse Marcin Oliva Soto / Polskapresse
2000 psów i 3000 kotów ma być poddanych sterylizacji. Bezpłatnie zostanie też zaczipowanych 600 psów. Akcja potrwa do końca listopada.

Wszystko po to, by ograniczyć liczbę bezdomnych zwierząt w Lublinie. Tak chcieli sami lublinianie. Poparli pomysł takiej akcji w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Projekt „Zwierzolublin” otrzymał 2599 głosów. Ratusz zaczął właśnie szukać lecznic weterynaryjnych, które zajmą się czipowaniem psów oraz sterylizacją psów i kotów.

- W ramach akcji będzie możliwe wszczepienie elektronicznych identyfikatorów 600 psom, wysterylizowanie 2000 psów właścicielskich, 1500 kotów właścicielskich i 1500 kotów wolno żyjących - wylicza Olga Mazurek z biura prasowego ratusza.

Właściciele zwierząt nie zapłacą ani grosza za zabiegi na swoich podopiecznych. Akcja ma ruszyć w kwietniu. Potrwa do końca listopada.

- Aby zwiększyć dostępność usług dla mieszkańców, Lublin został podzielony na piętnaście rejonów i w każdym z nich jest planowane znalezienie zakładu leczniczego dla zwierząt, który weźmie udział w akcji - podkreśla Mazurek.

Lublin prowadzi akcję bezpłatnego czipowania psów od 2012 roku. W bazie danych prowadzonej przez Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin znajduje się obecnie 8930 zwierząt.

- Oprócz psów zaczipowanych w ramach akcji, w bazie znajdują się również psy z lubelskiego schroniska - precyzuje Mazurek.

W 2015 roku na akcję trwałego oznaczania zwierząt miasto przeznaczyło 7 tys. zł. Pozwoliło to oznakować 200 psów.

- Elektroniczne znakowanie zwierząt to jedna z metod zapobiegania bezdomności. W przypadku zgubienia psa z wszczepionym mikroczipem, łatwiej można odnaleźć jego właściciela i zwierzę nie musi niepotrzebnie przebywać w schronisku - wyjaśnia Mazurek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto