Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przetarg Na Opiekę Nad Zwierzętami Przełożony

Anna Jasińska
Anna Jasińska
Aż piętnaście dni później dowiemy się, kto chciałby przejąć opiekę nad zwierzętami z lubelskiego schroniska. Tak zadecydowali miejscy urzędnicy. Sprawa komplikuje się już od pięciu miesięcy.

Pierwszy przetarg, ogłoszony jeszcze we wrześniu, został unieważniony. Urzędnicy tłumaczyli wówczas lakonicznie – Zadecydowały o tym nieścisłości prawne, których dopatrzyliśmy się w dokumentach złożonych przez oferentów – wyjaśniał Wiesław Piątkowski, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska. W przetargu wzięła wtedy udział dr Bożena Kiedrowska, która przez ostatnie dwa lata pełniła funkcje dyrektora schroniska przy Metalurgicznej 5 oraz organizacja non–profit, Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki Zwierząt z Gdyni.

Ogłoszono więc kolejny. Wtedy dr Kiedrowska złożyła protest w związku z unieważnieniem przetargu wrześniowego. – Oddaliliśmy pismo – informuje Janusz Semeniuk, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. Bożena Kiedrowska, która do rozstrzygnięcia sprawy wciąż jest administratorem placówki i zamierza uczestniczyć w następnym przetargu, skierowała do urzędników drugi protest. – Dotyczy on kryteriów przetargu. O szczegółach będziemy mogli rozmawiać jednak dopiero pod koniec stycznia – zapowiada Janusz Semeniuk. Dr Kiedrowska nie chce komentować sprawy.

Tymczasem wolontariusze schroniska, którzy popierają dotychczasową dyrektor, zbierają petycje.

– Nie zgadzamy się z unieważnieniem pierwszego przetargu i kryteriami nowego konkursu – wyjaśnia Kacper. – Urzędnicy biorą pod uwagę przede wszystkim ceny zaproponowane przez oferentów. Doświadczenie w leczeniu i opiece nad zwierzętami oraz to, co przez ostatnie lata udało się zdziałać dla schroniska nie liczy się w ogóle – uważa. – Dlatego wciąż zbieramy podpisy – mówi Nadia Chlebicka ze Stowarzyszenia Studentów Nauk Przyrodniczych. – Petycje zbieramy od osób, które tak jak my nie zgadzają się z tym, by cena była głównym kryterium przetargu. Tu podpisało się do dziś około 1200 osób. Zbieramy również podpisy za tym, by to dr Kiedrowska dalej pełniła obowiązki dyrektor schroniska. Zebraliśmy ich blisko 1000. Zebrane głosy przekażemy do prezydenta – zapowiada Nadia Chlebicka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przetarg Na Opiekę Nad Zwierzętami Przełożony

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto