Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Projektor - wolontariat studencki": Przestrzeń dla twórczego działania

Ewelina Krawczyk
Projektor - wolontariat studencki
Projektor - wolontariat studencki materiały prasowe
"Projektor - wolontariat studencki" to ogólnopolski program społeczny, stwarzający przestrzeń dla twórczego działania młodych ludzi. Zainteresowania można tutaj zamienić w kreatywne projekty edukacyjne. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie regionalnemu koordynatorowi, by zacząć realizować swoje pomysły.

"Projektor - wolontariat studencki" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. - Fundacja Rozwoju Wolontariatu skupia się na działaniach dotyczących wolontariatu opartego na wiedzy i kompetencji - mówi Agnieszka Duda-Jastrzębska, koordynatorka ds. promocji Fundacji - Wierzymy, że wolontariat to sytuacja, w której każda ze stron zyskuje i uczy się. Wierzymy też, że każdy ma w sobie potencjał by zostać wolontariuszem. Dlatego zapraszamy każdego studenta który przez pracę z uczniami chce rozwijać siebie i innych, który chce pokazać dzieciakom swoje pasje i zainteresowania, albo przekazać im istotne tematy.

Projektor - wolontariat studencki: Ruszyła kolejna edycja

Nowy rok szkolny czy akademicki to okazja, by rozpocząć coś pasjonującego, stworzyć sobie przestrzeń do twórczego działania. Bycie wolontariuszem w Projektorze pozwala na poznanie kreatywnych ludzi, rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, zdobycie doświadczenia, a przede wszystkim na podzielenie się zainteresowaniami z dziećmi i młodzieżą w ramach organizowanych przez siebie projektów edukacyjnych.

Projekty edukacyjne: ich forma, miejsce, treść i czas w pełni zależą od wolontariuszy. - Studenci realizują zajęcia w szkołach w małych miejscowościach. Z reguły mają one charakter warsztatowy, aktywny. Zależy nam na tym, by uczniowie mogli spróbować swoich w sił w danej tematyce, by uczyli się przez doświadczenie i zabawę - opisuje Duda-Jastrzębska - Projekty edukacyjne odbywają się przez cały rok - krótsze spotkania mają miejsce w roku szkolnym, a w wakacje wolontariusze wyjeżdżają do szkół na 5 dni. Zdarza się nam także realizować projekty wyjątkowe - noce odkrywców czy pikniki edukacyjne - wtedy część zajęć jest bardziej pokazowa.

Warto pamiętać o tym, że czasem znajomość danego tematu czy hobby może wydawać się bardzo indywidualne, a jednak warto wyjść do najmłodszych z grami RPG, tajnikami funkcjonowania giełdy czy ciekawostkami ze świata komputerów, bo całe grono dzieciaków może zarazić się tym "bakcylem". Ponadto przeprowadzane warsztaty to świetny trening pedagogiczny. - Doświadczenie w Projektorze pozwoliło wielu naszym wolontariuszom znaleźć pracę, od szkół po koordynacje projektów, ale też nieraz zainspirowało do zakładania własnych działalności i pracy z uczniami w różnym wieku - dodaje Duda-Jatrzębska z Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Chęć organizowania projektów możecie zgłaszać Igorowi Lisinowi, regionalnemu koordynatorowi programu w Lublinie, pisząc pod adres: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto