MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Program Absolwent UMCS ma już ponad pięć tys. uczestników

Lesze Mikrut
Adresowany do wszystkich tych, którzy kiedykolwiek ukończyli UMCS, program Absolwent odnotował już swego pięciotysięcznego uczestnika.

Jest nim pani Wanda Bury, która sfinalizowała studia magisterskie w dziedzinie chemii w 1979 roku. Okazjonalna kameralna uroczystość odbyła się w miniony czwartek (2 kwietnia).

Celem powstałego w ubiegłym roku - roku jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - programu jest nie tylko budowanie i rozwijanie więzi uniwersytetu z absolwentami oraz zapewnienie im bezpośredniego dostępu do informacji o uczelni, m.in. o jej ofercie edukacyjnej, kulturalnej, sportowej, ale także o badaniach prowadzonych przez UMCS. Twórcy programu chcą w ten sposób uhonorować wszystkich, którzy ukończyli tę uczelnię, poprzez umożliwienie im nawiązania kontaktów z kolegami i koleżankami z czasów studenckich oraz odnowienie więzi z ich Alma Mater. Inicjatywa zakłada integrację absolwentów wszystkich roczników oraz organizację wydarzeń, które pomogą odnowić im kontakty z lat studenckich. Program Absolwent UMCS - to także szeroka oferta działań mających na celu zawodową aktywizację i promocję absolwentów tej największej lubelskiej uczelni.

- Pani Wanda odebrała dziś swoją Kartę Absolwenta z rąk rektora UMCS prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego – informuje koordynator programu Anna Guzowska z Biura Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UMCS. - Jak się okazało podczas spotkania, pani Wanda spędziła na Uniwersytecie nie tylko lata studiów, ale - jak sama wspomniała - dwie trzecie życia, gdyż od 35 lat pracuje w Bibliotece Wydziału Chemii. Absolwentka jako pierwsza otrzymała kartę nowego typu z numerem 5001, wydaną przez program Absolwent UMCS we współpracy z Fundacją Absolwentów UMCS - dodaje.

Głównym narzędziem programu jest właśnie Karta Absolwenta UMCS, której posiadanie uprawnia wszystkich absolwentów uczelni do korzystania ze specjalnie przygotowanej przez uniwersytet oferty oraz z systemu zniżek i promocji oferowanych przez współpracujące z programem firmy i instytucje. Uczestnikami programu „Absolwent UMCS” mogą być osoby, które ukończyły studia I, II, III stopnia lub są absolwentami studiów podyplomowych realizowanych przez uczelnię.

Poza gratulacjami od rektora, pani Wanda Bury przyjęła również upominki od programu Absolwent UMCS i prezenty od partnerów programu: półroczny karnet na basen od Centrum Kultury Fizycznej UMCS, dwuosobowe zaproszenie do Teatru im. Juliusza Osterwy na dowolnie wybrany spektakl oraz zaproszenie od restauracji „La Traviata” na kolację dla dwóch osób.

- Przez ponad rok działalności programu Absolwent UMCS zarejestrowało się w nim prawie 5100 osób – uzupełnia Anna Guzowska. - Jest to jedyna tego rodzaju inicjatywa na Lubelszczyźnie, realizowana przez szkołę wyższą.

Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna bezterminowo w ramach programu.

Uczestnicy programu mają dostęp do zbiorów Biblioteki Głównej UMCS i infrastruktury sportowej uczelni na preferencyjnych warunkach, bezpłatny wstęp do Ogrodu Botanicznego UMCS, system zniżek i rabatów przyznawanych absolwentom przez firmy i instytucje zewnętrzne, zniżki na oferty Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Centrum Kultury Fizycznej UMCS i innych jednostek UMCS, dostęp do aktualnych informacji w formie newslettera o ofercie edukacyjnej UMCS w zakresie dokształcania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz o rozwijającej się ofercie programu, udział w wydarzeniach, spotkaniach i konferencjach organizowanych w ramach programu Absolwent UMCS, korzystanie z doradztwa zawodowego i coachingu prowadzonego przez Biuro Karier UMCS, dostęp do oferty pracy, praktyk i staży zamieszczanych przez to biuro.

Aby przystąpić do tego uniwersyteckiego projektu, wystarczy być absolwentem dowolnego typu i kierunku studiów UMCS, wypełnić formularz na stronie www.absolwent.umcs.pl, a następnie odebrać kartę, uprawniającą nie tylko do udziału w imprezach, klubach zainteresowań, ale również do zniżek na studia podyplomowe i szkolenia. Karta umożliwia także zakup ulgowych biletów do kina, teatru, na koncerty oraz korzystanie z rabatów i ofert specjalnych przygotowanych przez partnerów zewnętrznych programu Absolwent UMCS – obecnie około 50 firm i instytucji kulturalnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto