Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent na Wieniawie

Maciek Zieliński
Maciek Zieliński
- Było miło ale mało optymistycznie - komentowali po spotkaniu z prezydentem miasta mieszkańcy Wieniawy.

Prezydent nie miał dla nich dobrych wiadomości. Rozwiązanie większości problemów okazało się niemożliwe, na pozostałe trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Na zorganizowane przez zarząd dzielnicy spotkanie przyszła garstka mieszkańców i cała dyrektorska gwardia prezydenta. Problemów jednak nie brakowało a urzędnicy skrupulatnie tłumaczyli, dlaczego rozwiązać się ich nie da. I tak zapomnieć powinni o dzielnicowym domu kultury, który mieszkańcy widzieliby w domu parafialnym przy ul. Popiełuszki. – Nie możemy finansować inwestycji sakralnych- studził zapał Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.- Jestem zwolennikiem umacniania szkół i rozwijania ich pozalekcyjnej działalności, nie możemy budować domów kultury na każdym osiedlu- dodał prezydent Wasilewski.

Nie prędko też znikną korki na skrzyżowaniu al. Racławickich z ul. Sowińskiego i Poniatowskiego. Władze miasta wycofują się powoli z pomysłu budowy tunelu, przychylając się raczej do poszerzenia istniejącej arterii. – To jest wąskie gardło Lublina, ale nie dostaliśmy dofinansowania na tak dużą inwestycję- tłumaczył prezydent. - Budowa tunelu pochłonęłaby, co najmniej 300 mln zł. W tym roku będziemy chcieli przygotować dokumentację przebudowy ul. Sowińskiego- dodała Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji.

Zdaniem mieszkańców przejazd przez Poniatowskiego jest nie tylko czasochłonny, ale i niebezpieczny, bo ulica jest wąska i samochody niemal zahaczają o siebie lusterkami. - Nie mamy zbyt wielu zgłoszeń o kolizjach w tym miejscu, właśnie ze względu na wymuszony, bardzo powolny ruch – stwierdził Andrzej Bałaban, z-ca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów.

Na razie nie będzie też remontu XXIII LO – W tym roku nie ma na to pieniędzy, bo jest wiele szkół w dużo gorszym stanie, nieremontowanych od 30-40 lat- rozkładał ręce Tadeusz Dziuba z Wydziału Organizacyjnego UM.

Nowe boisko przy Ćwiklińskiego? – Teren należy do spółdzielni.

– Co dalej z Lublinianką? – Inwestor trzyma miasto w szachu.

- Kiedy remont Ogrodu Saskiego? - najwcześniej na jesieni, nikt nie stanął do przetargu.

Co jeszcze wydarzyło się na spotkaniu z prezydentem? Czytaj w papierowym wydaniu MM Lublin, już w najbliższy czwartek.

MZ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto