Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prestiżowe wyróżnienia dla lubelskich szkół wyższych

Redakcja
12 czerwca na gali finałowej w znamienitej Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego laureaci II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” odebrali certyfikaty, potwierdzające jakość kształcenia.

Fundacja w programie certyfikacji nagradza te szkoły wyższe, które kształcą absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy. Są to więc specjaliści twórczy, kreatywni, wyposażeni w szeroką wiedzę, a także w umiejętności praktyczne.

Certyfikaty otrzymało 48 uczelni z całej Polski, w tym 7 publicznych uczelni akademickich, 10 państwowych wyższych szkół zawodowych oraz 31 uczelni niepublicznych.

Z województwa lubelskiego, oprócz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, które otrzymały dodatkowo wyróżnienie „Primus” - za najwyższą liczbę punktów rankingowych, osiągniętych w trakcie postępowania konkursowego, udział w konkursie brała także Politechnika Lubelska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Na wysokim IV miejscu w kraju w konkursie „Uczelnia Liderów” znalazł się UMCS, zaś na miejscu XI uplasowała się Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji z Lublina.

Projekt współorganizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Public Relations Przemysław Ruta Communication pod honorowym patronatem Parlamentu Europejskiego.

Uczelnia Liderów

Certyfikaty „Uczelnia Liderów” otrzymają zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły wyższe, których absolwenci są dobrze przygotowani do pełnienia ról zawodowych. Ale role te muszą być zgodne z profilem wykształcenia. Dodatkowo w ramach konkursu organizatorzy wyróżniają rektorów uczelni, wykazujących się osobistym, szczególnym zaangażowaniem na rzecz rozwoju i promowania w swoich jednostkach idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej. Przyznawane są im statuetki „Aurea Praxis”.

- Nagrodą tą honorowane są uczelnie, które nie tylko podnoszą jakość kształcenia, ale także prowadzą zajęcia dydaktyczne w sposób odpowiadający tendencjom i zjawiskom współczesnego rynku pracy – informuje rzecznik prasowy UMCS Anna Guzowska.

Szkoła wyższa wyróżniona certyfikatem wciela w życie ideę uczelni przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej, a także podejmuje działania w kierunku rozwijania wśród studentów postaw pro-przedsiębiorczych i pro-rynkowych. Jej absolwenci osiągają zamierzone cele zawodowe w Polsce i poza jej granicami.

Wyróżniają najlepszych

Komisja ocenia uczelnie na podstawie wielu kryteriów, takich jak ich potencjał naukowo-dydaktyczny, pozycja na rynku edukacyjnym, umiędzynarodowienie działalności, działalność biura karier i akademickiego inkubatora przedsiębiorczości, wsparcie na rzecz rynku pracy, edukacja praktyczna studentów i współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

- Ocena uczelni ma charakter jakościowy, a nie ilościowy – dodaje Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS – a to właśnie odróżnia projekt „Uczelnia Liderów” od innych podobnych konkursów, w których zazwyczaj bierze się pod uwagę wskaźniki liczbowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto