Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powróciły opłaty na dużych parkingach „buforowych” Zamościa

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Mieszkańcy Hetmańskiego Grodu i turyści znów muszą się przyzwyczaić do zmiany. Chodzi o dwa popularne parkingi tzw. buforowe: obok miejscowego Parku Miejskiego oraz przy ul. Partyzantów (przy gmachu PZU). Od 1 kwietnia pobierane są tam płatne bilety za parkowanie. Takie zasady mają obowiązywać przez pół roku.

Opłaty na tzw. parkingach buforowych w sąsiedztwie zamojskiego Starego Miasta zostały wprowadzone we wrześniu 2020 r. - na czas remontów staromiejskich placów: Wolności i Stefanidesa. Zniesiono je na początku stycznia 2022 r. Jednocześnie został przygotowany projekt uchwały Rady Miejskiej. Po jej przegłosowaniu weszły w życie nowe zasady, dotyczące nie tylko obu parkingów buforowych.

Chodziło o wydzielenie na drogach publicznych Zamościa podstrefy płatnego parkowania A (w obrębie Starego Miasta). Wytyczono wówczas także płatną „strefy 2” (ulice: Gminna i Reja) oraz podstrefę B (parking przy Parku Miejskim oraz przy ul. Partyzantów). Tam za pierwszą godzinę postoju trzeba było w ubiegłym roku płacić 3 zł, za drugą 3,5 zł, za trzecią 4 zł. Natomiast czwarta i każda kolejna kosztował 3 zł. Za nieuiszczenie nakładano tzw. karę dodatkową adekwatną w wysokości 80 zł.

Poza sezonem turystycznym kierowcy nie muszą się tym przejmować. Jednak 1 kwietnia na zamojskich parkingach buforowych opłaty powróciły. Nie wszystkim się to podoba, ale trzeba się do nich stosować.

Jednak można ich uniknąć w inny sposób. W Zamościu przez cały rok działają m.in. dwa duże, bezpłatne parkingi: w sąsiedztwie miejscowego Starego Miasta: na osiedlu Planty (wjazd od ul. Peowiaków) od strony fortecznej Bramy Szczebrzeskiej (za fosą) oraz w okolicach ulicy Męczenników Rotundy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Powróciły opłaty na dużych parkingach „buforowych” Zamościa - Zamość Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto