Porażka, która się opłaci? MKS Dąbrowa G. - Olimp-Start Lublin 73:68

Niestety, nie udało się wywieźć zwycięstwa Olimpowi-Start Lublin z trudnego terenu w Dąbrowie Górniczej. Lublinianie po znakomitej pierwszej połowie zaprezentowali o wiele słabszą grę w drugiej odsłonie i ulegli MKS 68:73.

Jak na ironię ta porażka może przynieść lublinianom korzyści. Ewidentnie bowiem widać, że MKS to najwygodniejszy rywal dla lublinian z drużyn, które mają nawet teoretyczne szanse na dwa czołowe miejsca. A właśnie z ekipą z pierwszej lub drugiej lokaty Start spotka się prawdopodobnie w pierwszej fazie play-off...

Twarda obrona i Tomasz Celej - to dwa powody, dla których Start prowadził po pierwszej połowie 37:28. Skrzydlowy nie był co prawda zbyt skuteczny zza linii 6,25 m (tylko jedna trójka na sześć prób, inna sprawa, że potem było dużo lepiej w tym względzie), jednak w zupełności rekompensował się grą pod koszem i na półdystansie.

Gdy na początku trzeciej kwarty Celej trafił trójkę, Start wyszedł na najwyższe w tym meczu jedenastopunktowe prowadzenie. W tym momencie jednak zarówno nasza drużyna, jak i Celej przestali trafiać.

Jeszcze w trzeciej kwarcie Ślązacy doszli lublinian na trzy oczka, a w ostatniej odsłonie wreszcie przejęli prowadzenie.

Choć Startowi nie szło i tracił piłki, miał jeszcze szansę na zwycięstwo. Za sprawą dwóch trójek (Celeja i Pawła Kowalskieg0) na 20 sekund przed końcem spotkania było tylko 68:72. Po "naszej stronie" okazał się być Paweł Zmarlak, który nie wykorzystał dwóch kolejnych rzutów wolnych. Celej odwdzięczył się jednak chwilę potem, nie trafiając za dwa.

Ostatecznie po celnym osobistym Radosława Basińskiego Start poległ w Dąbrowie Górniczej 68:73. Była to trzecia z rzędu porażka naszej drużyny i trzeci mecz, w którym nie potrafiła przekroczyć granicy 70 oczek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Olimp-Start Lublin 73:68 (15:17, 13:20, 20:14, 25:17)
MKS: Piechowicz 21 (1x3), Szczypka 13 (3x3), Basiński 10, Lisewski 9 (12 zbiórek), Bogdanowicz 7 (1x3), Zieliński 6, Koziński 5, Lewicki 2, Szybowicz, Zmarlak. Trener: Wojciech Wieczorek.
Start: Celej 20 (4x3), Prostak 13 (1x3), Kwiatkowski 11 (6 zbiórek), Kowalski 7 (1x3, 8 zbiórek), Jagoda 5 (1x3), Myśliwiec 5, Król 4, Bidyński 3, Sikora (6 asyst). Trenerzy: Dominik Derwisz i Arkadiusz Pelczar.