Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjantki z Lublina popłyną w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej

redakcja
redakcja
Policyjni pływacy postanowili uczcić 95. rocznicę powołania policji w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich pokonają w systemie sztafetowym około 400 km wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego w 8 dni. Będą płynęli dzień i noc bez przerwy, ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Wśród uczestników sztafety są dwie policjantki z KWP w Lublinie.

W historii polskiego sportu nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania. Uczestnicy, oprócz uczczenia 95 rocznicy powstania Policji Państwowej, będą płynąć również z misją finansowego wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W wydarzeniu wezmą udział także Siły Zbrojne RP. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przydzieliło okręt ORP "LECH" z 3 Flotylli Okrętów z Gdyni do zabezpieczenia imprezy.

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, na plaży miejskiej w Świnoujściu spotkał się  z 14 uczestnikami sztafety (wśród 10 mężczyzn i 4 kobiet są 2 zawodnicy rezerwowi). Dwie z uczestniczek sztafety to policjantki z KWP w Lublinie Małgorzata Bigos - kierownik sekcji Psychologów i Maja Naruk funkcjonariuszka Wydziału Kryminalnego.

Po oficjalnym spotkaniu na lądzie policyjni pływacy wpław popłynęli na okręt ORP „Lech”, gdzie pierwszy zawodnik – niepełnosprawny pracownik cywilny Komendy Głównej Policji – na sygnał dźwiękowy z policyjnej łodzi patrolowej rozpoczął próbę przepłynięcia polskiego wybrzeża. Zakończenie policyjnego supermaratonu przewidziano na ok. 21/22 lipca br. w Krynicy Morskiej.

Start zawodników poprzedziło zgrupowanie kondycyjne, które rozpoczęło się 4 lipca w Mielnie, gdzie policyjni pływacy odbywali pierwsze treningi dzienne i nocne w Bałtyku. Obóz trwał do 12 lipca, kiedy to jego uczestnicy wystartowali w Mistrzostwach Polski Policji w Pływaniu Długodystansowym na jeziorze Kiekrz. Stamtąd udali się do Świnoujścia.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Zbigniew Sajkiewicz, pracownik KGP, dwukrotny reprezentant Polski i medalista w pływaniu na igrzyskach paraolimpijskich w 1980 r. w Arnhem i w 1988 r. w Seulu. Organizacyjnie całość spina Andrzej Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Biuro Gabinet KGP, BOA i Region IPA CBŚ są głównymi organizatorami przedsięwzięcia. Do pomocy włączyły się także: KWP w Szczecinie i KWP w Gdańsku.

Pieniądze za przepłynięte kilometry wpłaci na konto fundacji sponsor strategiczny, ale – jak podkreślają policyjni pływacy – liczy się każda złotówka. Za naszym pośrednictwem apelują więc, aby każdy komu, nieobojętny jest los dzieci osieroconych przez policjantów, wpłacił tyle ile może na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach: 89 1020 1068 0000 1602 0228 5922

 

KWP Lublin

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto