Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podskórny implant od firmy lubelskiego przedsiębiorcy. Urządzenie przeszło kolejne badania

Piotr Nowak
Piotr Nowak
- Implant jest dosłownie zawsze pod ręką, dzięki czemu możemy realizować płatności nawet w sytuacjach, w których nie zabieraliśmy portfela ze sobą, na plaży, gdy chcemy zapłacić za lody na basenie, w dyskotece za drinka - wylicza Wojciech Paprota, twórca Walletmor
- Implant jest dosłownie zawsze pod ręką, dzięki czemu możemy realizować płatności nawet w sytuacjach, w których nie zabieraliśmy portfela ze sobą, na plaży, gdy chcemy zapłacić za lody na basenie, w dyskotece za drinka - wylicza Wojciech Paprota, twórca Walletmor mat. nadesłane
Podskórnym implantem zapłacisz za zakupy lub drinka. Twórcą pierwszego akceptowalnego na całym świecie implantu płatniczego jest pochodzący z Lublina Wojciech Paprota. Urządzenie właśnie przeszło kolejne testy.

O urządzeniu i firmie Walletmor po raz pierwszy pisaliśmy w kwietniu tego roku. Twórcą pierwszego akceptowalnego na świecie implantu płatniczego wszczepianego pod skórę człowieka jest Wojciech Paprota.

- Implant jest dosłownie zawsze pod ręką, dzięki czemu możemy realizować płatności nawet w sytuacjach, w których nie zabieraliśmy portfela ze sobą, na plaży, gdy chcemy zapłacić za lody na basenie, w dyskotece za drinka, czy w osiedlowej Żabce, gdy robimy szybkie zakupy. Mając implant nie musimy wyciągać portfela wieczorem na widok wszystkich osób stojących za nami w kolejce – wyjaśnia założyciel polsko-brytyjskiej firmy Walletmor.

Urządzenie jest wielkości małej agrafki o grubości pół milimetra. Składa się ono z mikroprocesora i krzemowej otoczki spełniającej rolę anteny, które zamknięte są w hermetycznej bio-obudowie. Otoczka wykonana jest z polimeru wykonanego i przetestowanego w laboratorium firmy VivoKey Technologies Inc. w Seattle.

- Implant przeszedł także szereg testów, takich jak testy wysokiej temperatury, test ciekłego azotu, testy wysokiego i niskiego ciśnienia. Implant nie jest przeciwskazaniem do wykonywania zdjęć RTG i nie wywołuje zakłóceń w trakcie rezonansu magnetycznego. Amerykańskie badania potwierdziły, że implant ten nie powoduje żadnej choroby i można go zainstalować w organizmie bez najmniejszego ryzyka. W trakcie trzech lat testów biopolimeru firma VivoKey nie odnotowała u osób z zainstalowanymi implantami żadnych alergii, niepokojących reakcji, odczynów czy innych tzw. działań niepożądanych - mówi Amal Graafstra, szef VivoKey Technologies Inc. i dyrektor technologiczny firmy Walletmor.

Równolegle do testów w Stanach Zjednoczonych, start-up Walletmor zlecił przebadanie implantu w Polsce, w zgodzie z unijnymi i międzynarodowymi standardami ISO. Celem badań zleconych firmie Konmex BioLabs było potwierdzenie, czy analizowany produkt po wszczepieniu nie będzie odbiegał od normy i nie będzie prowadził do reakcji niepożądanych. Najnowsze badania wykonane przez laboratorium Konmex BioLabs potwierdziły, że implant nie wykazuje właściwości cytotoksycznych i można go wszczepiać np. w tkankę pod skórę dłoni.

- Skrupulatne badania wykonane zgodne z procedurami ISO przez tak renomowaną firmę badawczą potwierdzają to, że implant można sobie w pełni bezpiecznie wszczepiać i korzystać z niego dla swojego dobra i wygody - mówi Wojciech Paprota, twórca Walletmor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto