Pływanie: Konrad Czerniak wicemistrzem świata!

SZUPTI
Konrad Czerniak ustanowił fantastyczny rekord Polski na 100 m motylkiem
Konrad Czerniak ustanowił fantastyczny rekord Polski na 100 m motylkiem Karol Wiśniewski
22-letni Konrad Czerniak wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas mistrzostw świata seniorów w pływaniu, rozgrywanych na 50-metrowym basenie w chińskim Szanghaju.

Puławianin zaliczył fantastyczny występ, osiągając znakomity rezultat 51,15 i zarazem poprawiając własny rekord Polski (51,54), który dzień wcześniej ustanowił również na chińskiej pływalni. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego przegrał złoty medal tylko z fenomenalnym Michaelem Phelpsem ze Stanów Zjednoczonych (50,71). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Tyler McGill z USA (51,26).

"Czerny" po pierwszej "pięćdziesiątce" zajmował czwartą lokatę z czasem 23,95, o jedną setną sekundy za Phelpsem (23.94). Na pierwszym miejscu znajdował się wówczas Kenijczyk Jason Dunford (23,58). Drugie 50 m Konrad Czerniak pokonał w czasie 27,20, w efekcie czego wywalczył swój upragniony srebrny medal, zdobywając tytuł wicemistrza świata.

To pierwszy medal dla Polski na tych mistrzostwach, które zakończą się w niedzielę (31 lipca). Konrad Czerniak wystartuje jeszcze jutro w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.