Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plan przebudowy Podzamcza budzi kontrowersje

redakcja
redakcja
Do 7 listopada można składać pisemne uwagi do projektu planu ...
Do 7 listopada można składać pisemne uwagi do projektu planu ... wizualizacja
Do 7 listopada można składać pisemne uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza. Na razie odbyła się dyskusja.

Wizja od początku zakładała połączenie dwóch części miasta, które zostały rozdzielone po wybudowaniu trasy W-Z. I właśnie ta kwestia wzbudza obecnie najwięcej kontrowersji wśród specjalistów. Aleja Tysiąclecia ma być obniżona, a dla pieszych ma powstać prowadząca "górą" płyta, wyniesiona około 3 metrów ponad obecny poziom placu Zamkowego. Spacerujący będą schodzić z niej w rejon Zamku Lubelskiego, na wysokości schodów znajdujących się przy rzeźbie lwa.

- Ten plan nie jest dobry. To, co nazywa się "zszywaniem" miasta, w rzeczywistości jest jego dzieleniem. Tworzeniem nowej bariery dla pieszych w postaci płyty, na którą trzeba będzie wejść, a potem zejść - przekonywał w czasie piątkowej dyskusji Jan Kamiński, architekt krajobrazu i przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni w Lublinie.

Gdy Jan Kamiński zaproponował przygotowanie nowego projektu planu zagospodarowania przestrzennego, sala nagrodziła go oklaskami. Kamińskiemu wtórował Euzebiusz Maj, historyk sztuki i konserwator krajobrazu kulturowego: - Ten projekt to podręcznikowy przykład tego, jak można zniszczyć historyczny fragment miasta.
MS

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto