Piłka ręczna: SPR Lublin w finale Pucharu Polski (wideo)

Maciej Tomczak
Lublinianki po raz drugi pokonały Politechnikę Koszalińską (32:16) i w finale rozgrywek o Puchar Polski zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Oba mecze półfinałowe rozegrano w Koszalinie. We wtorek SPR wygrał 36:27. W środę było jeszcze lepiej. Prowadzenie podopiecznych Grzegorza Gościńskiego nie było zagrożone ani przez moment.

Gospodyniom sił na nawiązanie wyrównanej walki starczyło zaledwie na kilka minut. W 10 min. było już 8:5 dla SPR i przewaga mistrzyń Polski stale rosła. Na przerwę lublinianki schodziły prowadząc 21:10.

W drugiej połowie niewiele sie zmieniło. Przyjezdne nie były już co prawda tak skuteczne jak w pierwszej odsłonie meczu, ale i koszalinianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Po przerwie rzuciły zaledwie sześć bramek, przy jedenastu trafieniach SPR. Najskuteczniejsza w lubelskim zespole była Kristina Repelewska, autorka ośmiu bramek.

W finale Pucharu Polski lublinianki zmierzą się z Zagłębiem Lubin, które w półfinale wyeliminowało Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny