Piłka ręczna: SPR Lublin - Piotrcovia 33:21. Lublinainki o krok od finału

Piłkarki ręczne SPR Lublin po raz drugi pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Do awansu do finału brakuje im już tylko jednej wygranej.

Już po dwunastu minutach wtorkowego spotkania lublinianki prowadziły 10:1, a lubelscy kibice zaczęli krzyczeć „więcej litości”, licząc na to, że mecz stanie się bardziej wyrównany. O taryfie ulgowej jednak nie mogło być mowy i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:8 dla gospodyń.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które rzucając pięć bramek z rzędu zdołały nieco zmniejszyć straty. Gospodynie obudziły się z letargu w 38. minucie i ponownie zaczęły powiększać przewagę, która na dziesięć minut przed końcem znów wynosiła jedenaście trafień. Ostatecznie mistrzynie Polski poprzestały na 12 „oczkach” różnicy, wygrywając 33:21.

Podopiecznym trenera Grzegorza Gościńskiego do awansu do finału wystarczy jedno zwycięstwo. Teraz półfinałowa rywalizacja przeniesie się do Piotrkowa. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę, ewentualny drugi w niedzielę. Jeśli stan rywalizacji się wyrówna, o losach awansu zadecyduje piąty mecz w Lublinie. Miejscowi kibice wierzą jednak, że nie będzie on już potrzebny.

SPR Lublin – Piotrcovia Piotrków Tryb. 33:21 (19:8)

SPR: Sadowska, Jurkowska – Danielczuk 1, Małek 5, Włodek 5, Majerek, Marzec 5, Repelewska 2, Rukaite 8, Puchacz 2, Skrzyniarz 2, Mihdaliova 2, Wojtas 1, Wolska. Kary: 2 min.

Piotrcovia: Skura – Waga 1, Polenz 5, Lisewska 5, Wypych 1, Szafnicka 1, Strzałkowska 2, Szczecina 2, Dąbrowska 2, Krzysztoszek 2. Kary: 2 min.
Sędziowali: Jarosław Szynklarz i Mariusz Szynklarz (Opole)
Widzów: ok. 300.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny