Piłka ręczna: Mecz Gwiazd dla drużyny lublinianek

Południe wygrało z Północą 49:41 w Meczu Gwiazd ekstraklasy piłkarek ręcznych. W zwycięskiej ekipie zagrało pięć zawodniczek SPR Asseco BS Lublin.

W drużynie Południa zagrały: Małgorzata Sadowska, Małgorzata Majerek, Dorota Malczewska, Ewa Damięcka i Kristina Repelewska. Na ławce trenerskiej obok Bożeny Karkut (Zagłębie Lubin) i Janusza Szymczyka (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) zasiadł szkoleniowiec lublinianek Edward Jankowski.

Spotkanie przebiegało pod dyktando zespołu Południa. Nic dziwnego, skoro w tej drużynie zagrały zawodniczki klubów, które zdobyły w tym sezonie wszystkie medale mistrzostw Polski (SPR, Zagłębie, Piotrocvia).

Mimo początkowego prowadzenia Północy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:19. Późniejsze zwyciężczynie po przerwie zdołały powiększyć przewagę, głównie za sprawą Małgorzaty Majerek z SPR i Kingi Polenz z Piotrcovii. Obie zawodniczki rzuciły po 7 goli. W sumie kibice zgromadzeni w hali w Nowym Sączu zobaczyli w piątkowy wieczór 90 bramek.