Piłka ręczna: Drugie zwycięstwo Polaków. Odprawili Szwedów!

Maciej Tomczak
W drugim meczu mistrzostw Europy polscy piłkarze ręczni pokonali Szwecję 27:24. Biało-czerwoni zapewnili sobie awans do drugiej rundy austriackiego turnieju.

W środowym spotkaniu nie brakowało emocji. Rozpoczęło się od wyrównanej wymiany ciosów, ale po kwadransie to Szwedzi prowadzili 8:4. Polacy zdołali jednak wyjść z opresji i na przerwę schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu 15:14, dzięki trafieniu Tomasza Tłuczyńskiego z rzutu karnego.

W drugiej połowie podopieczni trenera Bogdana Wenty kontrolowali przebieg gry i utrzymywali bezpieczną przewagę. W końcówce Szwedzi próbowali odrobić straty, ale na ich drodze stał rewelacyjnie broniący dostępu do naszej bramki Sławomir Szmal. W formacji ofensywnej koncertowo radzili sobie z kolei bracia Bartosz i Michał Jureccy, którzy rzucili rywalom kilka ważnych bramek.

W piątek Polacy zmierzą się ze Słowenią.

Polska - Szwecja 27:24 (15:14)
Polska: Szmal - Rosiński 6, M.Jurecki 6, B.Jurecki 3, Bielecki 3, Jachlewski 2, Kuchczyński 2, Tłuczyński 2, M.Lijewski 1, K.Lijewski 1, Jaszka 1, Jurkiewicz, Jurasik, Żółtak, Siódmiak.
Szwecja: M.Andersson - K.Andersson 4, Gustafsson 3, Kallman 3, Ekberg 3, Petersen 3, Larsson 2, L.Karlsson 2, T.Karlsson 1, Carlen 1, Arrhenius 1, Ekdahl du Rietz 1, Lennartson, Doder, Beutler.